Регуляторна служба не погодила постанову Кабміну щодо підвищення ціни на газ

28 жовтня 2018, 17:56

Державна регуляторна служба України не погодила проект постанови, згідно з якою ціни на газ для населення мають зрости у три етапи.

Про це повідомляється на сайті відомства.

"В поданих на погодження документах відсутній аналіз регуляторного впливу, який справлятиме регуляторний акт на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту принципам регуляторної політики", - йдеться у документі.

Відео дня

У службі акцентували увагу, що отримали цей проект постанови 18 жовтня, а уряд прийняв його вже на наступний день. Крім того, служба вже узгоджувала постанову з аналогічною назвою, але запропонований 18 жовтня проект відрізняється від раніше узгодженого.

Зазначається, що вказана редакція документу не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу.

Регуляторна служба дійшла висновку, що нова редакція постанови Кабміну про підвищення цін на газ "не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу".

"Запропонована редакція породжує хаос та маніпуляції взаємовідносинами на ринку, та дискримінує інших постачальників на користь НАК Нафтогаз України", - сказано у повідомленні.


Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін прийняв рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.

До цього часу ціна газу для постачання населенню і ТКЕ залишиться на колишньому рівні - 4 942 грн за 1 тис. куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів - 6 958 грн за 1 тис. куб. м. З 1 листопада кінцева ціна для населення становитиме 8 593 грн за 1 тис. куб. м газу.

Зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року. Місія МВФ з 6 по 19 вересня цього року працювала в Києві.

Як повідомив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв, Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення ціни на газ. За його словами, з представниками місії Фонду досягнута "принципова домовленість". Передбачається, що ціна на газ буде доведена до рівня імпортного паритету до 2020 року, тобто протягом двох років.

На засіданні уряду 24 жовтня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ціна на газ для населення не буде підвищуватися до кінця поточного опалювального сезону.

Показати ще новини
Радіо NV
X