Регулятор відмовився переносити початок роботи нової схеми газового ринку

20 вересня 2018, 17:52
318
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Регулятор відмовився переносити початок роботи нової схеми газового ринку - фото

НКРЕКП відмовилася відтермінувати впровадження добового балансування

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повідомив про неможливість перенести терміни набуття чинності новою редакцією Кодексу ГТС, а отже і перехід на добове балансування з 1 жовтня. 

Таку відповідь отримав Укртрансгаз на своє звернення від 2 серпня щодо відтермінування переходу на добове балансування у зв’язку з необхідністю внести ряд змін до Кодексу ГТС.

"У зв’язку з такою позицією Регулятора Оператор ГТС інформує всіх суб’єктів ринку природного газу про необхідність виконати свою частину зобов’язань відповідно до оновленої редакції Кодексу ГТС, аби з 1 жовтня перейти на модель добового балансування", – йдеться в повідомленні Укртрансгазу.

Станом на 20 вересня в системі інформаційної платформи добового балансування зареєстровано 352 контрагенти, в тому числі 41 оператор ГРМ (з 45), 22 виконавці послуги ПСО (з 38) та 47 видобувних підприємств (з 55). Компанії, які не пройдуть таку електронну реєстрацію, з 01 жовтня 2018 року не зможуть користуватися послугами транспортування природного газу в Україні.

"Укртрансгаз наголошує на необхідності операторів ГРМ терміново виконати свої зобов`язання та надати повну та достовірну інформації щодо їхніх споживачів в інформаційну платформу добового балансування для наповнення єдиного реєстру споживачів газу, як того вимагають положення Кодексу ГТС", – зазначили в компанії.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

24 травня, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів
Рітейл/Нерухомість

24 травня, 17:50

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua