Регулятор відмовився переносити початок роботи нової схеми газового ринку

20 вересня 2018, 17:52

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повідомив про неможливість перенести терміни набуття чинності новою редакцією Кодексу ГТС, а отже і перехід на добове балансування з 1 жовтня. 

Таку відповідь отримав Укртрансгаз на своє звернення від 2 серпня щодо відтермінування переходу на добове балансування у зв’язку з необхідністю внести ряд змін до Кодексу ГТС.

Відео дня

"У зв’язку з такою позицією Регулятора Оператор ГТС інформує всіх суб’єктів ринку природного газу про необхідність виконати свою частину зобов’язань відповідно до оновленої редакції Кодексу ГТС, аби з 1 жовтня перейти на модель добового балансування", – йдеться в повідомленні Укртрансгазу.

Станом на 20 вересня в системі інформаційної платформи добового балансування зареєстровано 352 контрагенти, в тому числі 41 оператор ГРМ (з 45), 22 виконавці послуги ПСО (з 38) та 47 видобувних підприємств (з 55). Компанії, які не пройдуть таку електронну реєстрацію, з 01 жовтня 2018 року не зможуть користуватися послугами транспортування природного газу в Україні.

"Укртрансгаз наголошує на необхідності операторів ГРМ терміново виконати свої зобов`язання та надати повну та достовірну інформації щодо їхніх споживачів в інформаційну платформу добового балансування для наповнення єдиного реєстру споживачів газу, як того вимагають положення Кодексу ГТС", – зазначили в компанії.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Показати ще новини
Радіо НВ
X