Регулятор схвалив низку важливих рішень для нового ринку електроенергії

28 грудня 2017, 10:58

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила низку важливих документів для впровадження нового ринку електроенергії.

Розглянуті на засіданні 27 грудня проекти документів оприлюднені на сайті комісії з метою отримання зауважень та пропозицій, передає Інтерфакс-Україна.

Як заявив глава НКРЕКП Дмитро Вовк, комісія запрошує всіх експертів "до участі в обговоренні для своєчасного прийняття та імплементації закону про ринок електроенергії".

Відео дня

НКРЕКП, зокрема, схвалила проекти постанов: кодекс системи передачі; кодекс систем розподілу; методика формування плати за приєднання до системи передачі та системам розподілу; правила ринку; правила ринку "на добу вперед" і внутрішнього добового ринку; правила роздрібного ринку електроенергії; кодекс комерційного обліку електроенергії.

Нагадаємо, що закон Про ринок електроенергії набув чинності 11 червня. Він передбачає впровадження нової моделі ринку, що містить низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрісуточних ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу та передачі електроенергії.

Раніше в інтерв'ю НВ Бізнес глава державного підприємства Енергоринок Юрій Гнатюк повідомив, що розглядається можливість використання норвезького алгоритму функціонування ринку електроенергії після реформи.


НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової та тарифної політики в цих сферах.

Показати ще новини
Радіо НВ
X