Регулятор зібрався підвищити ціну електроенергії на 2018 рік - депутат

8 листопада 2017, 16:21
Регулятор енергетичного ринку може підвищити деякі тарифи на електроенергію на наступний 2018 рік

Про це повідомила народний депутат Вікторія Войціцька, яка є секретарем профільного комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу.

"За моєю інформацією, НКРЕКП розглядає підняття ціни електроенергії на 2018 рік на 15% ... Ціну вугілля у тарифах ТЕС можуть підняти на понад 20% з 2000 грн до більш ніж 2400 грн", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

За її словами, перекладати цей ріст ціни електроенергії, "скоріш за все, будуть на зростання тарифів для бізнесу та бюджетних установ".

"Знову виростуть тарифи водоканалів, ціна електротранспорту, з'явиться ще один фактор тиску на інфляцію… Це означає збільшення перехресного субсидіювання, різниця тарифів для бізнесу і для населення у деяких областях досягатиме 100%", - зазначила вона.

Причиною підвищення "є знову теплова генерація, де компанія ДТЕК Ахметова займає майже 80%". Войціцька зазначає, що якщо НКРЕКП все ж таки підвищить тарифи, то це означатиме "ще додаткових 10 млрд грн у рік для теплової генерації".

"Це виглядає, як дємбєльський акорд, щоб ще збагатити найбагатшого олігарха за рахунок всієї України. Будемо реагувати", - резюмувала депутат.

Зазначимо, що нещодавно голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що в Україні найнижчі тарифи на електроенергію серед європейських країн. Крім того, Вовк вважає, що заява НАБУ про незаконність методики "Роттердам+" - непрофесійна, безпідставна і може розглядатися, як втручання в діяльність комісії.

Показати ще новини
Радіо NV
X