Рецесія відкладається. Економіка Німеччини несподівано показала квартальне зростання

28 жовтня, 17:24
Канцлер Німеччини Олаф Шольц (Фото:Michele Tantussi \Reuters)

Канцлер Німеччини Олаф Шольц (Фото:Michele Tantussi \Reuters)

За підсумками минулого кварталу ВВП Німеччини показав невелике зростання попри енергокризу.

Економіка Німеччини несподівано зросла у третьому кварталі, відстрочивши рецесію, яку аналітики все ще очікують на тлі стрімкого зростання інфляції та спричиненої війною енергетичної кризи.

Відео дня

Про це пише Bloomberg.

Найбільша економіка Європи зросла на 0,3%, порівняно з попередніми трьома місяцями, всупереч прогнозам аналітиків про скорочення на 0,2%.

За даними статистичного управління зростання обумовлено насамперед особистим споживанням.

Економісти зазначають, що дані «цілком приголомшливі, враховуючи, що багато індикаторів показують, що економіка значно сповільнюється протягом декількох місяців».

На думку експертів, зростанню могли сприяти два фактори: відлуння повторного відкриття коронавірусу та достаток літнього пакета допомоги. Ці фактори надкомпенсували негативні наслідки зростання цін на енергоносії та війни в Україні.

Опитані Bloomberg економісти, як і раніше, вважають рецесію взимку ймовірною, проте вона може бути не такою серйозною, як спочатку побоювалися.

"Малоймовірно, що Німеччина уникне рецесії. Зараз економіка Німеччини скорочується, але повільніше, ніж очікувала більшість людей, і це яскрава пляма», — прокоментував президент Ifo Клеменс Фуест.

Економісти очікують скорочення німецької економіки на 0,4% у четвертому кварталі 2022 року та 0,5% у першому кварталі 2023 року.

Раніше повідомлялося, що економісти прогнозують скорочення виробництва у країнах єврозони на 0,1% . Перспективи інфляції підвищено, особливо у Німеччині.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X