Перший заступник голови МВФ розповів, що допоможе Україні зростати швидше

3 липня 2019, 09:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україні необхідна нова бізнес-модель з кращими інституціями і конкурентним приватним сектором.

Про це перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон, який 2 липня став виконувачем обов’язків глави Фонду, сказав на Конференції з питань реформ в Україні в Торонто у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Якщо ви хочете рости швидше, ніж 5−6%, то ось як слід діяти: Україні потрібна нова бізнес-модель з кращими інституціями, конкурентний приватний сектор, готовий конкурувати в європейському середовищі і в світі. Якщо є бажання це втілити, у вас без сумніву є людські ресурси для цього. Але чого немає - це капіталів і технологій. І останнє - потрібно взяти на себе чітке зобов’язання провести ці зміни», — зазначив він.

Ліптон додав, що впевнений у здатності України рости швидше за допомогою ряду реформ. Він підкреслив, що цього не станеться, якщо корупція залишиться, реформа державного сектора економіки та інституцій не буде проведена.

«Саме зараз настав момент вибору — з новою адміністрацією, а незабаром і з вашим парламентом. Для України цілком можливо завдяки ряду виразних і керованих реформ… прискорити зростання співвідношення з рівнем життя в Західній Європі», — сказав Ліптон.

Він порівняв ситуацію в Україні та Польщі зразка 2000-х. Ліптон зазначив, в ті часи в польську економіку теж складно було залучити інвесторів, але будівництво інфраструктури і встановлення правового поля допомогли це змінити.

Нагадаємо, в 2018 році зростання ВВП України становило 3,3%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X