Реальний ВВП зріс незначно - НБУ

4 листопада 2016, 08:35
Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в третьому кварталі 2016 року порівняно з аналогічним кварталом 2015 року прискорився вкрай незначно – до 1,6% в порівнянні з 1,4% у другому кварталі

Таку оцінку представив Національний банк України в інфляційному звіті, передає Інтерфакс-Україна.

"Все ще залишався обмеженим потенціал транспортних перевезень на сході країни, а також відбулося чергове посилення транзитних обмежень з боку РФ. У той же час завдяки підвищенню врожайності обсяги збору ранніх зернових культур виявилися високими. В результаті активний експорт зернових культур став двигуном оптової торгівлі", – зазначив регулятор.

Відео дня

За його оцінками, в сезонно скоригованому вимірі реальний ВВП України в третьому кварталі 2016 року не змінився.

Нацбанк уточнює, що зберіг прогноз економічного розвитку на поточний рік незмінним – на рівні 1,1%.

При цьому НБУ також підтвердив раніше озвучене погіршення оцінки зростання ВВП країни в 2017 році з 3% до 2,5%, а в 2018 році – з 4% до 3,5%.

"Перегляд прогнозу на наступні два роки пов'язаний з найгіршою зовнішньою кон'юнктурою для українських експортерів у порівнянні з попередніми очікуваннями", – наголошується в звіті.

На думку Нацбанку, враховуючи рекордне світове виробництво зернових в 2016 - 2017 маркетинговому році, ціни на них будуть залишатися на низькому рівні, а ціни на сталь теж не продемонструють значного зростання з-за високих обсягів її пропозиції на світових ринках.

Нагадаємо, що вчора, 3 листопада, ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X