Розгортання мереж 5G, зростання продажів розумних колонок, активне застосування штучного інтелекту. Прогноз Deloitte на 2019 рік

2 квітня 2019, 14:51

Міжнародна компанія Deloitte прогнозує, що в 2019 році очікується стрімке розгортання бездротових мереж п'ятого покоління (5G) і активізація застосування компаніями хмарних рішень і послуг в області штучного інтелекту.

Про це йдеться в підготовленому Deloitte щорічному дослідженні "Прогноз розвитку галузей високих технологій, медіа та телекомунікацій", яке сьогодні буде презентовано в інноваційному парку Unit City в Києві.

Відео дня

"У 2019 на ринку отримає масове поширення цілий ряд технологій, які вважалися до цього новаторськими, які ми почнемо використовувати на роботі і в повсякденному житті", - зазначила Сандра Ширай, віце-президент Deloitte LLP.

За прогнозами компанії, в 2019 році обсяг ринку розумних колонок складе $7 млрд. У цьому сегменті буде найшвидше зростання виручки за всю історію пристроїв, що мають вихід в інтернет. Очікується, що обсяг продажів досягне 164 млн пристроїв, а середня ціна однієї розумної колонки складе $43. Сукупна виручка в сегменті розумних колонок збільшиться на 63% у порівнянні з $4,3 млрд в 2018 році.

Згідно з прогнозом, світ стоїть на порозі масштабного розгортання бездротових мереж 5G, які забезпечать більш швидке з'єднання для споживачів і підприємств, відкривши нові можливості збільшення виручки для телекомунікаційних компаній. В даний час оператори бездротового зв'язку вкладають значні кошти в розгортання мереж 5G. Сьогодні їх тестують вже 72 оператора. За прогнозами Deloitte, в 2019 році мережі 5G запустять 25 операторів, а до 2020 року ця цифра виросте, швидше за все, в два рази. Очікується, що в 2019 році буде продано понад 1 млн смартфонів, що підтримують стандарт 5G, а до 2020 року їх число зросте з 15 до 20 млн пристроїв. Також прогнозується, що в 2019 році буде продано 1 млн модемів/ мобільних "хот-спотів" з підтримкою 5G.

У Deloitte додали, що в 2019 компанії почнуть ширше застосовувати програмне забезпечення та послуги на основі штучного інтелекту, що працює на хмарних платформах. Серед компаній, що використовують ШІ, понад 70% будуть працювати з ним через хмарне корпоративне ПО, а 65% будуть розробляти власні програми для ШІ, використовуючи засоби, в основі яких лежатимуть хмарні технології. Як відзначили в Deloitte, до 2020 року частка компаній, що використовують корпоративне ПО з вбудованим функціоналом ШІ, а також засоби розробки ШІ із застосуванням хмарних технологій, складе 89% і 83% відповідно.

Deloitte також прогнозує, що в 2019 році відбудеться прорив в області поширення тривимірного друку. Виручка від реалізації корпоративних 3D-принтерів, матеріалів і послуг великими компаніями, акції яких торгуються на ринку, перевищить $2,7 млрд, а в 2020 році досягне $3 млрд. Щорічно вона буде збільшуватися на 12,5%.

Крім цього, в 2019 році Китай продовжить нарощувати технологічну міць, а в Північній Америці буде активно розвиватися ринок кіберспорту.

Показати ще новини
Радіо NV
X