Радники Порошенка прокоментували його офшори

11 квітня 2016, 08:20
Радники президента Петра Порошенка прокоментували інформацію про передачу Roshen у сліпий траст - все у рамках закону

Для реалізації продажу частки корпорації Roshen було створено три іноземні юридичні компанії, проте, як йдеться у відповіді на запит журналістів, вони перебували в управлінні незалежної професійної компанії із ліцензією на управління активами, не мали жодних банківських рахунків і не проводили активних операцій.

Відео дня

Так, компанія у Нідерландах створювалася як централізований холдинг для можливого виходу на міжнародні ринки капіталу.

Кіпрська компанія була створена для того, щоб у разі здійснення публічного розміщення акцій холдингу в Нідерландах, потенційний стратегічний інвестор міг придбати увесь пакет акцій мажоритарного акціонера шляхом придбання кіпрської компанії. Компанія Prime Asset Partners Limited (Британські Віргінські Острови) була створена у якості технічної компанії, що здійснювала тимчасове володіння структурою до визначення структури майбутньої угоди та проведення остаточної реструктуризації

"Усі кошти від продажу мали надходити б в Україну, усі податки сплачувалися б відповідно до чинного законодавства України. Безпідставність заяв про намір ухилення від сплати податків також підтверджується тим, що компанії не мали активних банківських рахунків та не могли отримувати за кордоном будь-які доходи. Крім того, Петро Порошенко не намагався приховати той факт, що він є юридичним власником компанії Prime Asset Partners Limited та, відповідно, бенефіціарним власником компаній, створених нею в іноземних юрисдикціях", - йдеться у тексті.

Однак через неможливість знайти покупця на частку в корпорації президент вирішив передати її у сліпий траст. Це договір про передачу майна в довірчу власність, відповідно до якого бенефеціар не може отримувати інформацію про активи трасту, а також давати вказівки його управителю. Таку угоду підписали 14 січня 2016 року.

"Угоду було складено відповідно до міжнародних стандартів передачі політиками активів в траст на час державної служби", - відзначив трастовий підрозділ банку Rothschild.

Наразі тривають усі необхідні юридичні дії для фактичної передачі частки Roshen в траст. 4 квітня

До квітня 2016 року здійснювалися юридичні дії, необхідні для фактичної передачі належної Петру Порошенку частки в Roshen в траст. На момент надання відповіді на запит OCCRP (22 березня 2016 року) право власності на частку в корпорації Roshen ще належало Прайму і тривали юридичні дії щодо передачі права власності від Прайму на користь Roshen Europe BV, що є одним з необхідних етапів завершення передачі активів у траст. У зв’язку з цим, 4 квітня 2016 року нами було зроблено заяву про передачу активу (частки Петра Порошенка у ТОВ Центрально-європейська кондитерська компанія, яка раніше належала Прайму) у нову іноземну структуру, що повністю завершило юридичну процедуру передачі частки в траст на території України.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Усі подробиці про офшорний скандал читайте у спецтемі НВ.

Як було зазначено вище, компанія Prime Asset Partners Limited мала суто технічну функцію із тимчасового володіння іноземними компаніями. Саме ця компанія у січні підписала безвідкличний трастовий договір. Це означає, що активи не можуть бути повернені з трасту на користь Prime Asset Partners Limited – усі виплати та передачі активів із трасту будуть здійснюватися на користь українських суб’єктів, а не на користь цієї компанії. Усі податки з таких доходів будуть належним чином сплачуватися до бюджету України.

Раніше, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків. Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, у тому числі Порошенко.

Журналісти писали, що Порошенко не передав свої активи в траст всупереч обіцянкам, а створив три офшорні компанії для реструктуризації Roshen. Сам же президент коментуючи інформацію про належні їй офшорних активах заявив, що обійнявши президентську посаду, він відійшов від управління своїми активами.

Ситуацію прокоментувала юридична компанія Avellum, яка є радником глави держави і була ним уповноважена підготувати його частку в Roshen для продажу, а в подальшому - для передачі в "сліпий траст". Вона стверджує, що договір "сліпого трасту" вже підписаний, а створення офшорів було єдиним можливим шляхом передачі активів в управління авторитетної міжнародної трастової структури. Будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними, підкреслюють у компанії.

Сам Порошенко заявив, що основною метою заснування офшорної компанії Prime Asset Partners Limited на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild.

Порошенко уточнив, що угода про передачу його частки у Roshen "сліпий траст" Rothschild вже підписано, і він не може його розірвати до моменту, поки не перестане бути президентом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X