Рада звільнила Данилюка з поста міністра фінансів

7 червня 2018, 14:34

Верховна Рада України схвалила звільнення Олександра Данилюка з поста міністра фінансів.

За таке рішення проголосувало 254 народних депутатів у четвер, 7 червня.

Таким чином парламент підтримав проект урядової постанови №8433.

Данилюк, виступаючи перед відставкою в Раді, зазначив, що йому інкримінують те, що він "виніс сміття з хати".

Відео дня

"Коли ви наділили мене повноваженнями міністра фінансів, я йшов не в хату, я йшов будувати ефективну, сучасну фінансову систему України і Службу фінансових розслідувань, йшов боротися з корупцією, з розбазарюванням державних коштів", - заявив міністр, цитує його Інтерфакс-Україна.

На його думку, він також "з честю і гідністю" відстоював інтереси країни перед міжнародними партнерами. Він підкреслив, що саме співпраця з міжнародними організаціями є єдиною альтернативою співпраці з Росією, і так буде до тих пір, поки в Україні не будуть створені сильні незалежні органи влади, які повернуть довіру громадян.

"Немає людини - немає проблеми, але в 21 столітті такі принципи вирішення проблем не працюють. Треба приймати державницькі рішення, а не керуватися підлітковими комплексами, які будуть коштувати державі мільярди", - заявив перед голосуванням Данилюк, закликавши депутатів розірвати кругову поруку.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 6 червня підписав подання до Верховної Ради подання на звільнення Данилюка з посади міністра фінансів, і попросив народних депутатів підтримати це подання як можна швидше.

Нагадаємо, раніше на засіданні уряду 23 травня Данилюк безуспішно намагався добитися призначення свого радника Яни Бугрімової на посаду заступника міністра.

Публічна трансляція засідання була припинена, проте присутні на ньому чиновники розповідали, що після короткої перепалки з Гройсманом міністру було відмовлено в його проханні. В ході обміну думками Данилюк навіть запропонував звільнити його.

У свою чергу Гройсман, коментуючи ситуацію з Данилюком, припускав, що той вирішив змінити місце роботи і хотів це зробити так, щоб виглядати жертвою в ситуації, що склалася.

Пізніше Данилюк звернувся до послів G7 з листом в уникненні "двозначності і маніпуляцій" навколо інформації про його конфлікт з Гройсманом.


Олександр Данилюк очолив міністерство фінансів в середині квітня 2016 року, коли було призначено новий уряд Володимира Гройсмана, і змінив на цій посаді Наталію Яресько.

Після звільнення міністра виконуючим обов'язки повинен стати його перший заступник. Сьогодні цю посаду займає Оксана Маркарова, з кінця квітня 2016 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Маркарова раніше з березня 2015 року обіймала посаду заступника міністра - керівника апарату. До цього, з 1998-го по 1999 рік і з 2001-го по 2003 рік Маркарова займала посади радника з економічної політики і менеджера із зовнішніх і корпоративних зв'язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), яким керувала Яресько. А до приходу в Мінфін 12 років очолювала інвестиційну групу ITT в якості голови правління - президента ІК ITT-Інвест. Є також членом наглядових рад державних Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку і Приватбанку.

Показати ще новини
Радіо NV
X