Рада зробила крок назустріч хмарним технологіям і онлайн-ідентифікації

Якщо телеком-оператори зможуть прокладати свої кабелі по ЛЕП, це підвищить інтернетизацію країни та дасть поштовх розвитку економіки
Фото: pixabay

Якщо телеком-оператори зможуть прокладати свої кабелі по ЛЕП, це підвищить інтернетизацію країни та дасть поштовх розвитку економіки

Депутати у першому читанні прийняли законопроекти, які дозволять державі суттєво заощадити, підприємцям – заробити, а економіці – розвиватися

Верховна Рада (ВР) прийняла за основу чотири законопроекти, які покликані осучаснити нормативну базу в галузі інформаційних технологій (ІТ), а також зняти завади для поступу інших секторів економіки. Про це повідомила парламентська прес-служба.

Окрім законопроекту про електронні комунікації (3549-1), який депутати відправили на повторне перше читання, Рада підтримала чотири ключових для ІТ документи:

№ 4685 Про електронні довірчі послуги, який пропонує реформувати законодавство в галузі електронного цифрового підпису. Автори цього законопроекту пропонують запровадити такі інструменти ідентифікації, як BankID і MobileID. Це має дати поштовх розвитку, зокрема, онлайн- та мобільній комерції. Законопроект також передбачає визнання подібних інструментів між Україною та Євросоюзом, що сприятиме транскордонному співробітництву.

№ 4302 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обробки інформації в системах хмарних обчислень – вводить до законодавства саме поняття хмарних обчислень. А також дозволить урядовим установам користуватися цієї новітньою технологією, які вже давно та успішно використовують інші розвинені держави.

№2126а Про основні засади забезпечення кібербезпеки України – визначає, зокрема, правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі. Що вкрай необхідно для воюючої країни.

№ Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж. Важливість цього законопроекту для розвитку телекомунікаційного ринку України важко переоцінити. Він має врегулювати всі питання доступу до всіх об’єктів інфраструктури – оператори зможуть отримати єдині та зрозумілі правила для розбудови своїх мереж.

Україна 2020. Економіка

Не пропустіть! 18 жовтня, відбудеться лекція НВ «Економіка 2020». Новий курс чи старі реформи? Приватизація чи відкати? Долар по 8 чи 50? Зростання чи дефолт? Спікери: Андрій Коболєв, Віктор Пинзеник, Оксана Маркарова, Ольга Гуцал.

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: