Рада зробила крок назустріч хмарним технологіям і онлайн-ідентифікації

20 вересня 2016, 14:10
Депутати у першому читанні прийняли законопроекти, які дозволять державі суттєво заощадити, підприємцям – заробити, а економіці – розвиватися

Верховна Рада (ВР) прийняла за основу чотири законопроекти, які покликані осучаснити нормативну базу в галузі інформаційних технологій (ІТ), а також зняти завади для поступу інших секторів економіки. Про це повідомила парламентська прес-служба.

Відео дня

Окрім законопроекту про електронні комунікації (3549-1), який депутати відправили на повторне перше читання, Рада підтримала чотири ключових для ІТ документи:

№ 4685 Про електронні довірчі послуги, який пропонує реформувати законодавство в галузі електронного цифрового підпису. Автори цього законопроекту пропонують запровадити такі інструменти ідентифікації, як BankID і MobileID. Це має дати поштовх розвитку, зокрема, онлайн- та мобільній комерції. Законопроект також передбачає визнання подібних інструментів між Україною та Євросоюзом, що сприятиме транскордонному співробітництву.

№ 4302 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обробки інформації в системах хмарних обчислень – вводить до законодавства саме поняття хмарних обчислень. А також дозволить урядовим установам користуватися цієї новітньою технологією, які вже давно та успішно використовують інші розвинені держави.

№2126а Про основні засади забезпечення кібербезпеки України – визначає, зокрема, правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі. Що вкрай необхідно для воюючої країни.

№ Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж. Важливість цього законопроекту для розвитку телекомунікаційного ринку України важко переоцінити. Він має врегулювати всі питання доступу до всіх об’єктів інфраструктури – оператори зможуть отримати єдині та зрозумілі правила для розбудови своїх мереж.

Показати ще новини
Радіо НВ
X