Рада змінила процедуру інвестування в Україну

15 травня 2018, 17:53

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №6141 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій.

Про це повідомляє сайт парламенту.

Законопроект передбачає впровадження в систему депозитарного обліку України інституту номінального утримувача.

Законом пропонується ввести належний правовий режим обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів або інших фінансових посередників на цінні папери в депозитарній системі України. Зокрема, з цією метою в законодавство щодо депозитарної діяльності внесені нові правові категорії - номінальний утримувач, рахунок в цінних паперах номінального утримувача.

Відео дня

Іноземні фінансові установи, які відповідають перерахованим в проекті критеріям, пропонується визначити номінальними власниками і надати можливість українським депозитарних установ відкривати для них рахунки в цінних паперах номінального утримувача.

На зазначених рахунках українська депозитарна система, відповідно до положень проекту, буде вести облік цінних паперів і прав на цінні папери, власниками яких є клієнти номінального утримувача.

Також законом нормуються основи функціонування і обслуговування названих рахунків, пов'язані з цим обмеження і вимоги, зокрема, розкриття інформації, а також питання державного регулювання і контролю тощо.

Нагадаємо, що капітальні інвестиції в Україну за 2017 рік зросли на 22,1% в порівнянні з 18% у 2016 році - до 412,8 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X