Рада змінила оподаткування прибутку платників єдиного податку

13 грудня 2017, 11:28
Верховна Рада України змінила порядок оподаткування дивідендів (частини прибутку), які виплачуються платниками єдиного податку, у тому числі аграріями, на користь власників

Відповідні зміни внесені до законопроекту №67776-д.

Значна частина змін набуде чинності з 1 січня 2018 року.

"Передбачається звільнення "єдинників" від авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати дивідендів. Вносяться зміни в ст. 297 Податкового кодексу щодо обов'язку платників єдиного утримувати податок на доходи нерезидентів (так званий "податок на репатріацію") під час виплати нерезидентам-юрособам доходів, джерелом походження яких є Україна", - прокоментував зміни для Інтерфакс-Україна керівник відділу оподаткування та юридичних послуг компанії Ernst&Young в Україні Володимир Котенко.

Відео дня

Котенко зазначив, що дивіденди, отримані від платників єдиного податку українськими акціонерами, будуть обкладатися податком на загальних підставах. До цього отримані дивіденди не оподатковувалися через спеціальні положення Податкового кодексу, які планують скасувати одночасно зі скасуванням авансового внеску для платників єдиного податку.

Ряд правок до Податкового кодексу також стосується уточнення правил трансфертного ціноутворення (ТЦО).

"До поточного часу не можна було говорити про великі успіхи інструментарію ТЦО в боротьбі з ухиленням від оподаткування. Не було значної кількості донарахувань за порушення в сфері ТЦО. При цьому платниками податків декларувалися досить незначні суми самостійних ТЦО коригувань", - зазначив Котенко.

Нагадаємо, що 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому зміни до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році.

Раніше повідомлялося, що бізнес вивів з України $2,1 млрд дивідендів за останні півтора року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X