Рада зібралася узаконити органічну продукцію

19 квітня 2018, 17:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, яким пропонується затвердити основні принципи і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

"За" відповідний законопроект №5448-д проголосував251 народний депутат на засіданні 19 квітня.

Так, пропонується зобов'язати виробників щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження, декларувати обсяги такої продукції і погоджувати її маркування продукції з органом сертифікації. Термін дії сертифіката складе 15 місяців з дати його видачі. Оплата послуг сертифікації здійснюється на договірних засадах.

Відео дня

Проектом пропонується визначити систему прав та обов’язків суб’єктів ринку органічної продукції, зокрема, операторів ринку, органів сертифікації.

Положеннями проекту Закону регламентовано вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, чітко встановлено основні засади здійснення процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями.

Проектом передбачається запровадити чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння, визначити механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Документом також передбачено встановити вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання в гранично допустимих кількостях, визначити процедуру, за якою вони можуть бути дозволені до використання.

Проект Закону містить положення щодо процедури сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції, встановлює вимоги до органів сертифікації, їх функції та відповідальність.

Окремо пропонується визначити вимоги до зберігання, перевезення, реалізації, декларування та маркування органічної продукції.

Документом пропонується також ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом за відсутності сертифіката. Зокрема, для юросіб штраф складе від восьми мінімальних заробітних плат, для фізосіб-підприємців (ФОП) - п'ять мінімальних зарплат.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X