Рада з фінстабільності закликала терміново відновити співпрацю з МВФ
Рада з фінансової стабільності України, до якого входять Мінфін, Нацбанк та інші фінансові регулятори країни, підкреслює необхідність продовження реформ для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Відповідну заяву Ради за підсумками засідання 20 липня опубліковано на сайті Національного банку України (НБУ).
Зокрема наголошується, що затримка з відновленням співпраці з МВФ - ключовий ризик для фінансової стабільності країни.
"Реалізація структурних реформ, передбачених програмою співпраці з МВФ, є вкрай важливою для макрофінансової стабільності України і доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів", - зазначено в прес-релізі.
Також наголошується, що це "особливо важливо" для збереження попиту на українські суверенні зобов'язання в умовах глобальної тенденції виходу інвесторів з активів ринків, що розвиваються, з урахуванням того, що Україну чекають великі виплати за зовнішнім держборгом в наступні два роки.
Учасники Ради також погодилися з необхідністю посилення координації фіскальної та монетарної політики.
"Національний банк підкреслив, що має намір уникати будь-яких форм фіскального домінування, в тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат. Мінфін наголосив на необхідності інтенсифікації співпраці з НБУ в контексті координації ініціатив в сфері монетарної та фіскальної політик. Члени Ради підтримали необхідність подальшої реалізації реформ для забезпечення цінової і фінансової стабільності", - вказано в документі.
Члени Ради також обговорили проблему непрацюючих кредитів в державних банках і для її вирішення підтримали пропозицію Міністерства фінансів створити при Раді спеціальний незалежний комітет з врегулювання проблемної заборгованості.
Крім того, Рада розглянула і погодила запропонований Фондом гарантування вкладів фізичних осіб план дій по врегулюванню боргової навантаження на Фонд, що дозволить в майбутньому уникнути його потенційної неплатоспроможності.
Рада з фінансової стабільності була створена в березні 2015 року відповідно до указу президента. До його складу входять керівники НБУ, Мінфіну, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Нацкомфінпослуг і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Рішення ради мають рекомендаційний характер.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.