Рада вирішила майже вдвічі збільшити зарплати нардепів

20 жовтня 2016, 20:53
Верховна Рада України вирішила майже вдвічі збільшити посадові оклади народних депутатів

Відповідна норма міститься в ухваленому Радою проекті постанови №5000-П Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік, повідомляє Економічна правда.

Відео дня

Крім інших пропозицій, в постанові також міститься норма: Затвердити норми фінансового забезпечення діяльності народних депутатів України. Цей документ також скасовує усі інші попередні рішення Верховної Ради, які стосуються норм фінансового забезпечення парламентарів.

Згідно з документом, посадовий оклад голови Верховної ради Андрія Парубія збільшиться до 30 мінімальних заробітних плат (мінімальна зарплата в Україні становить 1450 гривень – ред.) - до 43,5 тисячі гривень, заступників голови Верховної Ради Ірини Геращенко та Оксани Сироїд - до 28 мінімальних зарплат (40,6 тисячі гривень).

Зарплату рядовому народному депутату пропонується встановити на рівні 25 мінімальних зарплат, що дорівнює - 36,250 тисячі гривень.

Крім того, для оплати праці помічників-консультантів незалежно від їх кількості народному депутату надається місячний фонд у межах 16 мінімальних заробітних плат - до 23,2 тисячі гривень.

Видання нагадує, що з урахуванням всіх надбавок, доплат та винагород Парубій заробив у вересні 20 240 гривень, першому віце-спікеру Геращенко всього за вересень було нараховано 19 742 гривні, а зарплата Сироїд за серпень становила 18,6 тис. гривень.

У серпні зарплата Парубія становила 17,4 тис. гривень, Геращенко - 6,3 тис. гривень, а Сироїд - 14,1 тис. гривень.

Раніше повідомлялося, що Рада прийняла за основу проект держбюджету з висновками і пропозиціями бюджетного комітету, за що проголосували 245 нардепів.

Рада також проголосувала за проект бюджету України на 2017 рік у першому читанні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X