Рада відмовилася від підвищення акцизу на алкоголь та сигарети з 2019 року

18 жовтня 2018, 19:14

Верховна Рада відхилила законопроект №9085 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок деяких податків, який передбачав підвищення ставки акцизного, екологічного податків та рентної плати.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Відповідно до законопроекту, пропонувалося підвищити акциз на 9% на спирт етиловий з 126,9 грн/л. до 138,3 грн/л., на пиво - з 2,8 грн/л. до 3 грн/л., на вина з додаванням спирту і вермути - з 8 грн/л. до 8,7 грн/л.

Відео дня

На слабкоалкогольну продукцію і сидр пропонувалося підвищити акциз також на 9% з 1,06 грн/л. майже до 1,2 грн/л.

Крім того, було передбачено підвищення акцизу на 9% на тютюнову сировину, тютюн і сигари - з 2,6 тис. грн/кг до 2,8 тис. грн/кг, на сигарети з фільтром і без - з 2,07 тис. грн/тис. штук до 2, 2 тис. грн/тис. штук.

Також пропонувалося підвищити мінімальне акцизне податкове зобов'язання зі сплати акцизного податку на сигарети з 2,7 тис. грн/тис. штук до 3, 01 тис. грн/тис. штук.

У документі також говорилося про підвищення рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з використанням корисних копалин, за спеціальне використання води та за спеціальне використання лісових ресурсів на 10,3%.

Метою законопроекту було забезпечення формування дохідної частини державного бюджету України на 2019 рік і приведення розмірів ставок податків у відповідність з інфляційними процесами в економіці.

За розрахунками Мінфіну, цей законопроект повинен був забезпечити збільшення надходжень до зведеного бюджету і принести близько 6,4 млрд грн, пише ZN.UA.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада прийняла закон про збільшення тютюнового акцизу в 4,5 рази до 2025 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X