Рада виділила Мінагрополітики окремий бюджет в 6,9 млрд грн

15 квітня 2021, 17:56

Верховна Рада на сьогоднішньому позачерговому засіданні проголосувала за те, щоб у Міністерства аграрної політики і продовольства був окремий бюджет в розмірі 6,85 млрд грн.

Законопроєкт №5197-2 парламент прийняв 275 голосами.

Майже всю суму (6,4 млрд грн з 6,85 млрд грн) заберуть у Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. Мінагро забере у цього відомства Держгеокадастр (його бюджет на 2021 рік - 1,5 млрд грн), а також Держрибагентство (бюджет - 0,4 млрд грн) у Міністерства охорони навколишнього середовища і природних ресурсів).

Відео дня

Найбільша частина бюджету Мінагро - фінансова підтримка сільгоспвиробників (4,5 млрд грн).

У 2019 аграрне міністерство було ліквідоване урядом Олексія Гончарука. Аграрними питаннями займалося Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. Зараз його очолює Ігор Петрашко.

У грудні минулого року Верховна Рада призначила міністром аграрної політики і продовольства Романа Лещенка, який тоді очолював Держгеокадастр.

В інтерв'ю Радіо НВ на початку лютого він говорив, що у Мінагро не було бюджету, тому що тривали дискусії з цього приводу з Мінекономіки.

"У нас сьогодні міністр АПК, прибиральниця і архіваріус. Це вся команда Міністерства АПК сьогодні. І навіть приміщення, в якому ми знаходимося (на Хрещатику, 24), ми там знаходимося напівлегально, тому що юридичного статусу немає. У нас немає опалення, у нас світло з перебоями, приміщення знаходиться в аварійному стані, але це нічого страшного", - розповідав Лещенко.

Показати ще новини
Радіо NV
X