Рада відхилила заборону на встановлення лічильників газу без згоди співвласників будинку

19 грудня 2017, 18:24
Верховна Рада України відмовилася заборонити установку загальнобудинкових газових лічильників без згоди співвласників багатоквартирного будинку

"За" законопроект проголосувало 210 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

У законопроекті наголошується, що у багатьох містах країни склалася напружена ситуація із встановленням лічильників газу побутовим споживачам, оскільки у Законі Про забезпечення комерційного обліку природного газу не визначено, які саме лічильники газу повинні бути встановлені - індивідуальні чи загальнобудинкові.

Відео дня

Таким чином, наголошується, що користуючись правовою невизначеністю, компанії, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (оператори ГТС), почали масово встановлювати у багатоквартирних будинках загальнобудинкові лічильники.

В результаті оператори ГТС, фактично змушували жителів будинків оплачувати обсяг газу спожитого багатоквартирним будинком в цілому, незалежно від фактичного споживання природного газу конкретним споживачем.

Додамо, що законопроект забороняє встановлення лічильників без згоди співвласників. У такому випадку, розподіл газу у будинок не припиняється, а вартість нараховується виходячи з соціальних норм споживання.

Крім того, законопроектом передбачається введення в експлуатацію нових або реконструйованих багатоквартирних житлових будинків тільки при наявності індивідуальних лічильників газу.

Установка індивідуальних лічильників природного газу може здійснюватися на умовах співфінансування споживачів і оператора коштом тарифу на розподіл природного газу.

Нагадаємо, у серпні в Україні набув чинності закон про обов'язкове встановлення лічильників опалення та води.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X