Рада віддала НКРЕКП під контроль Порошенка

7 грудня 2017, 20:11
Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє президенту Петру Порошенку одноосібно призначати на вакантні посади членів НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг)

За законопроект №7342-1, проголосовали 233 народних депутата на засіданні 7 грудня.

Таке право надається главі держави тимчасово, до конкурсного відбору нових членів регулятора

Відео дня

Законом, зокрема, встановлено, що "до призначення нового складу (нових членів) Регулятора відповідно до статті 8 цього Закону та у випадку неправомочності Регулятора, Президент України призначає членів Регулятора у кількості, рівній кількості вакантних посад, до моменту призначення членів Регулятора, обраних за результатами відкритого конкурсного відбору, але не більше, ніж на три місяці".

Авторами законопроекту є депутати Олександр Домбровський (БПП), Михайло Бондар (Народний фронт) і Юлія Іоффе (опозиційна блок). У законопроекті наголошується, що президент зможе комплектувати НКРЕКУ на термін не більше трьох місяців.

При цьому був відкликаний альтернативний законопроект №7342 з майже ідентичним текстом, поданий раніше депутатами Олексієм Рябчин (Батьківщина) і Вікторією Войціцькою (Самопоміч).

"Минулого тижня ми з Рябчиним зареєстрували законопроект, що надає повноваження президенту по доформування складу регулятора... Це була провокація. Ми чекали альтернативний конструктивний і зважений варіант рішення від команди президента... Але сьогодні вранці раптом з'явився ще один законопроект від представників БПП і Опозиційного блоку - дзеркальна копія нашого. Маски зірвані. Реальні наміри розкриті і підтверджені ", - написала на своїй Facebook-сторінці Войціцька.

Раніше повідомлялося, що в листопаді 2017 року роботу Нацкомісії була заблокована. НКРЕКУ не змогла зібратися через відсутність кворуму. Причиною був догляд Бориса Циганенко на лікарняний. У зв'язку з цим, у комісії немає кворуму для прийняття рішень.

28 листопада Порошенко звільнив члена НКРЕКП Бориса Циганенко.

Відзначимо, що ще в травні президент України Петро Порошенко затвердив план ротації голови і членів НКРЕКП. У листопаді глава НКРЕКП Дмитро Вовк змушений був звернувся до прем'єра Володимира Гройсмана з проханням зупинити ротацію членів НКРЕКУ, щоб люди не йшли, поки не призначать нових.

Показати ще новини
Радіо НВ
X