Рада зробила крок до дерегуляції нафтогазовидобутку

19 грудня 2017, 13:10
Верховна Рада України затвердила в першому читанні законопроект про дерегуляцію дозвільних процедур у сфері нафтогазовидобування

За відповідний законопроект №3096-д на засіданні у вівторок 19 грудня проголосував 231 депутат.

Ухвалений законопроект дозволяє використовувати механізм сервітуту для будівництва об'єктів нафтогазовидобування і трубопровідного транспорту (без зміни цільового призначення земельних ділянок).

Відео дня

Крім того, усувається необхідність отримання гірничого відводу, виключаються об'єкти нафтогазовидобутку з переліку об'єктів містобудівної діяльності, скасовується обов'язкове введення родовищ у дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля.

Згідно з документом, нафтогазовидобувачам надається право після завершення періоду дослідницько-промислової розробки родовищ використовувати земельні ділянки на підставі договору з власником землі аж до зміни цільового призначення та оформлення документів на право користування (зараз компанії зобов'язані зупиняти видобуток на період оформлення документів).

Крім того, зняття та перенесення грунтового покриву для подальшого буріння можна буде проводити без спеціального дозволу на підставі робочого проекту землеустрою.

Надрокористувачам також надається право на користування своєю геологічною інформацією без погодження з органами влади. Крім того, пропонується розширити коло суб'єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти та газу (зараз таким правом володіє виключно Державна комісія України із запасів корисних копалин).

Показати ще новини
Радіо НВ
X