Рада схвалила розгляд ресурсного законопроекту за скороченою процедурою

5 жовтня 2021, 11:59

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні проголосувала за розгляд так званого ресурсного законопроекту (№5600) за спеціальною скороченою процедурою.

За проголосувало 254 нардепа.

Депутат від Слуги народу, голова фінансового комітету Данило Гетманцев заявив, що до проекту закону подали 11,5 тисячі поправок. На його думку, це було зроблено, «щоб завалити законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, який усуває дисбаланси в оподаткуванні та політичну корупцію, яка накопичилися в Податковому кодексі за 30 років».

Відео дня

Європейська Бізнес Асоціація виступала проти розгляду законопроекту за скороченою процедурою. «Створюється враження, що таким чином просто хочуть поспішно прийняти норми, неприйнятність яких підкреслював бізнес, і щоб у бізнесу не було можливості висловитися», - заявили в EBA.

Мінфін оцінює додаткові доходи бюджету в результаті прийняття ресурсного законопроекту в 25-35 млрд грн.

Як писав заступник голови комітету з питань фінансів податкової і митної політики Ярослав Железняк, до другого читання із законопроекту прибрали норми про ПДВ на продаж квартир і про податок на продаж сільгосппродукції селян з наділами від 0,5 га.

Крім того, законопроект, який ЗМІ називали антиахметівським через пропозиції збільшити базу нарахування ренти на залізну руду, після підготовки до другого читання передбачає зниження податкового навантаження на залізорудні активи найбільших ФПГ.

Показати ще новини
Радіо NV
X