Рада продовжила заборону на продаж сільгоспземлі ще на рік

7 грудня 2017, 18:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року

За відповідний законопроект №7350 проголосували 236 народних депутатів на засіданні 7 грудня.

Зокрема, внесено зміни до перехідних положень Земельного кодексу України, згідно з якими продовжено дію мораторію на купівлю-продаж та відчуження іншими способами земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств "до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше до 1 січня 2019 року".

Відео дня

Дія мораторію мала закінчитися до 1 січня 2018 року.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, перед введенням в Україні обороту сільгоспземель необхідно розробити і прийняти законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.

Автори документу вважають, що продовження мораторію надасть час для розробки механізму введення прозорого ринку земель сільгосппризначення.

Раніше повідомлялося, що 1 грудня 2017 грудня народні депутати України запропонували Верховній Раді продовжити мораторій на відчуження сільськогосподарських земель ще на 1 рік - до 1 січня 2019 року. Профільний комітет підтримав цей законопроект.

При цьому перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк заявив, що ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні у разі скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тис. грн.

Відзначимо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий "мораторій", був введений ще в 2001 році, а почав діяти з 2002 року як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. Після чого парламент неодноразово його продовжував.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X