Рада продовжила безмитне ввезення іноземних літаків українськими компаніями

1 червня 2021, 18:58

Верховна Рада підтримала продовження до 1 січня 2025 року звільнення авіакомпаній від оподаткування митними платежами за ввезення іноземних літаків масою до 30 тонн і пасажиромісткістю до 110 місць.

За законопроєкт № 5301 на сьогоднішньому засіданні парламенту проголосували 292 народних депутатів.

До початку 2025 року позбавлені від оподаткування митними платежами літаки масою порожнього обладнаного апарата понад 10 тисяч кг, але не більше 30 тисяч кг і максимальною пасажиромісткістю від 44 до 110 місць.

Відео дня

Згідно з чинною редакцією закону про розвиток літакобудівної промисловості, до 2021 року українські авіакомпанії мали перейти на використання літаків, вироблених в Україні. В іншому випадку при ввезенні на територію України іноземних літаків з такими параметрами за договорами оперативного лізингу авіакомпанії змушені були б платити ставку митного платежу і податок на додану вартість в розмірі 20% від вартості повітряного судна.

"з 2017 року ситуація із забезпеченням українських авіакомпаній літаками вітчизняного виробництва не змінилася, у зв’язку з чим з метою недопущення виникнення вкрай негативних наслідків для українських авіакомпаній виникла необхідність відтермінувати до 1 січня 2025 року набрання чинності змін до положень частини першої статті 105 Митного кодексу України", - йдеться в пояснювальній записці.

Показати ще новини
Радіо НВ
X