Пройшли 3000 правок. Рада затвердила зміни до Земельного кодексу

28 квітня 2021, 15:28

Верховна Рада завершила розгляд понад 3 тисячі правок, і схвалила зміни до Земельного кодексу.

Верховна Рада на засіданні 28 квітня ухвалила зміни до Земельного кодексу та інших законів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За законопроєкт № 2194 у другому читанні 284 народних депутатів.

Парламент приступив до розгляду законопроєкту в повторному другому читанні 16 березня. Всього до документа надійшло 3128 пропозицій і поправок, в основному від депутатів з фракцій Опозиційна платформа - За життя і Батьківщина.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що метою його прийняття є реформування системи управління в сфері земельних відносин і спрощення доступу до земельних ресурсів населення і бізнесу.

Серед іншого закон передбачає передачу землі державної власності за межами населених пунктів в комунальну власність сільських, селищних, міських рад. Виняток становлять землі, які потрібні державі для виконання його функцій.

Передбачається відмовитися від існування спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері земельних відносин. Замість нього буде створено центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних.

Також документ пропонує скасувати інститути державної експертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель. Він скасовує повноваження парламенту узгоджувати зміни цільового призначення особливо цінних земель і необхідність погоджувати з урядом продаж земельних ділянок не сільгосп призначення державної та комунальної власності іноземним юридичним особам.

З Земельного кодексу України також виключаються норми, які обмежують можливість іноземців та іноземних юросіб купувати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Законопроєкт вводить принципи «одного дотику» та «мовчазної згоди» при перевірці держорганами документації із землеустрою та оцінки земель вимогам нормативно-правових актів. Для цього з законодавства вилучаються вимоги щодо надання ряду зайвих погоджувальних документів і скасовується державна експертиза документації із землеустрою.

Також документ скасовує процедуру видачі спецдозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок. Він вводить загальне правило щодо визначення вимог щодо збереження поверхневого (родючого) шару ґрунту в документації із землеустрою.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Документ передбачає поступовий перехід від «паперової» технології складання документації із землеустрою та технічної документації з оцінки земель до електронної.

Також вводяться правові гарантії повної відкритості та доступності документації із землеустрою, публічності її розгляду. У тому числі доступ до документації громадян, органів влади та її розробників гранично спрощується.

Документ вводить обов'язкове страхування відповідальності виконавців робіт перед замовниками і третіми особами за наслідки і збитки, допущені при складанні документації із землеустрою або виконанні топографо-геодезичних робіт. Ця норма замінить функції державного нагляду із землеустрою та топографо-геодезичної діяльності.

Крім цього документ пропонує виключити економічну оцінку земель зі складу землеоціночних робіт. Дані про якість грунтів і оціночної вартості земельних ділянок, а також звіти про вартість земельних ділянок державної та комунальної власності стають публічними.

Раніше в USAID заявили, що до 1 липня 2021 року українські політики повинні встигнути прийняти і впровадити комплекс законодавчих актів земельної реформи.

Нагадаємо, що в ніч з 30 на 31 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відкриття ринку землі . Він має запрацювати з 1 липня 2021 року - можливість купувати с / г ділянки отримають тільки фізособи - громадяни України з обмеженням не більше 100 га в одні руки. Пріоритетне право викупу буде належати орендарям.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X