Рада ухвалила в першому читанні закони про автомобілі на єврономерах

13 липня 2018, 12:07

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроекти про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) та про посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах (№8488), розроблені Комітетом Верховної Ради з питань податкової політики для врегулювання ситуації із засиллям автомобілів на єврономерах.

За ухвалення законопроектів за основу проголосували 265 і 256 народних депутатів відповідно.

Відповідно до запропонованих законопроектом №8487 змін до Податкового кодексу, базові ставки акцизного податку будуть такими: €50 - для автомобілів з бензиновим двигуном, €75 - з дизельним. При цьому розмір акцизу буде дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Відео дня

Коефіцієнт двигуна пропонується розраховувати за такою формулою: об'єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку - кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобілів, до року визначення ставки податку.

"Розраховані за новим принципом акцизи будуть значно меншими, ніж діючі, а різниця в розмірі ставок для різних за обсягом двигуна авто не буде суттєвою. При цьому акцизний податок на старі авто, звісно, буде вищим за рахунок збільшення на віковий коефіцієнт, що буде стимулювати купувати більш нові авто", - цитує агентство Інтерфакс-Україна главу профільного комітету Ніну Южаніну.

Законопроект №8488 пропонує встановити штрафи за порушення терміну перебування автомобілів на закордонних номерах в режимі транзиту. Крім нині діючого штрафу в розмірі 8,5 тис. грн за порушення терміну більш ніж на десять діб, пропонується ввести санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб - 85 тис. грн, більш ніж 30 діб (а також втрату або разукомплектация транспортного засобу) - 170 тис. грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

Згідно з документом, штраф за порушення терміну перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення пропонується встановити на рівні 17 тис. грн в разі перевищення терміну на 10-20 діб, 85 тис. грн - 30 діб, понад місяць - 170 тис. грн або конфіскація.

Крім цього, проект закону пропонує зобов'язати Державну фіскальну службу в автоматичному режимі інформувати Державну прикордонну службу та Національну поліцію про порушників митних правил тимчасового ввезення або переміщення автомобілів із іноземною реєстрацією.

Нагадаємо, що з 11 липня в центрі Києва біля будівлі Верховної Ради та Будинку уряду проходить мітинг з вимогою доступного розмитнення імпортних автомобілів. Зокрема, протестувальники вимагають скасування урядової постанови від 20 червня. Цією постановою Кабінет міністрів у межах експерименту для підвищення митних надходжень розширив повноваження поліцейських з контролю над митниками і дозволив поліцейським цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через держкордон.

Раніше група народних депутатів зареєструвала в парламенті два законопроекти - зі змінами до Податкового кодексу про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) і про заборону на митне оформлення машин, які не відповідають стандарту Євро-5 і посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах (№8488). Зокрема, пропонується дозволити Нацполіції перевіряти авто з єврономерами.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Раніше в Державній фіскальної службі заявили, що в Україні 58 тис. автомобілів з європейською реєстрацією знаходяться з порушенням термінів перебування.

Показати ще новини
Радіо NV
X