Рада постановила реформувати інформаційно-комунікаційну галузь

31 березня 2016, 19:34
1332
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Рада постановила реформувати інформаційно-комунікаційну галузь - фото

Депутати наобіцяли самі та зобов'язали колег із уряду провести глибокі реформи в інформаційно-комунікаційній галузі

Парламент проголосував «за» документ, яким взяв на себе зобов’язання та доручив уряду запровадити вкрай важливі зміни для подолання «цифрового відставання» України

Сьогодні Верховна Рада (ВР) прийняла постанову про Рекомендації парламентських слухань про "Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України".

Депутати пообіцяли в першу чергу розглянути та ухвалити низку законопроектів. Зокрема, «Про електронні комунікації», «Про електронні довірчі послуги», «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж». Народні обранці вирішили відхилити скандальний проект закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Причина – у ньому є юридичні конструкції та механізми для захисту порушених авторських прав та прав інтелектуальної власності, які не відповідають міжнародним договорам.

ВР зобов’язала Кабмін впродовж трьох місяців створити програму та план дій з впровадження європейських криптографічних стандартів і електронного урядування. Впродовж двох років усі центральні держоргани мають перейти на електронний документообіг.

Рада доручила уряду внести в Кримінальний кодекс зміни, які би посили відповідальність за умисне пошкодження ліній зв’язку.

Парламент вважає за потрібне відновити облік IMEI (унікальних номерів) мобільних телефонів і зобов'язати телеком-операторів відключати пристрої, ввезені нелегально.

Депутати підкреслили, що Кабмін повинен «забезпечити безумовне та своєчасне виконання» всіх заходів із впровадження рухомого зв’язку «четвертого покоління» (4G).

Народні обранці порадили Кабміну створити Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України відповідно до Закону «Про телекомунікації». Це потрібно для того, щоби забезпечити стале та надійне управління державою в особливий період та воєнний час.

Для того, щоби в зоні бойових дій можна було би швидко та без зайвих витрат розгортати системи зв’язку, ВР рекомендувала Службі безпеки та Держспецзв’язку розглянути можливість і дозволити використовувати захищені Wi-Fi-мережі.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
9468
Економіка

Сьогодні, 12:34

thumb img
Гройсман про перепалку з Ляшком: "Я не знаю, що багато людей потребують кращого життя? Відкрили мені Америку, б***ь"
7130
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
7073

Головне

Країни

Сьогодні, 08:09

thumb img
Екс-адвокат Трампа отримував гроші від фірми російського олігарха Вексельберга
Політика

Сьогодні, 16:48

thumb img
У Рівненській області затримали учасника виборчої піраміди з 2,5 млн грн "чорної готівки" - ГПУ
Геополітика

Сьогодні, 00:37

thumb img
В США можуть звинуватити екс-радника Обами у лобіюванні інтересів Януковича − NYT