Рада постановила реформувати інформаційно-комунікаційну галузь

31 березня 2016, 19:34
Парламент проголосував «за» документ, яким взяв на себе зобов’язання та доручив уряду запровадити вкрай важливі зміни для подолання «цифрового відставання» України

Сьогодні Верховна Рада (ВР) прийняла постанову про Рекомендації парламентських слухань про "Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України".

Відео дня

Депутати пообіцяли в першу чергу розглянути та ухвалити низку законопроектів. Зокрема, «Про електронні комунікації», «Про електронні довірчі послуги», «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж». Народні обранці вирішили відхилити скандальний проект закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Причина – у ньому є юридичні конструкції та механізми для захисту порушених авторських прав та прав інтелектуальної власності, які не відповідають міжнародним договорам.

ВР зобов’язала Кабмін впродовж трьох місяців створити програму та план дій з впровадження європейських криптографічних стандартів і електронного урядування. Впродовж двох років усі центральні держоргани мають перейти на електронний документообіг.

Рада доручила уряду внести в Кримінальний кодекс зміни, які би посили відповідальність за умисне пошкодження ліній зв’язку.

Парламент вважає за потрібне відновити облік IMEI (унікальних номерів) мобільних телефонів і зобов'язати телеком-операторів відключати пристрої, ввезені нелегально.

Депутати підкреслили, що Кабмін повинен «забезпечити безумовне та своєчасне виконання» всіх заходів із впровадження рухомого зв’язку «четвертого покоління» (4G).

Народні обранці порадили Кабміну створити Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України відповідно до Закону «Про телекомунікації». Це потрібно для того, щоби забезпечити стале та надійне управління державою в особливий період та воєнний час.

Для того, щоби в зоні бойових дій можна було би швидко та без зайвих витрат розгортати системи зв’язку, ВР рекомендувала Службі безпеки та Держспецзв’язку розглянути можливість і дозволити використовувати захищені Wi-Fi-мережі.

Показати ще новини
Радіо NV
X