Рада попередньо схвалила створення кредитного реєстру позичальників банків

16 листопада 2017, 14:49
Верховна Рада попередньо схвалила створення в Україні централізованого Кредитного реєстру, що дозволить покращити рівень оцінки кредитних ризиків банків

За відповідний законопроект №7114-д проголосували 229 народних депутатів. Документ ухвалено з врахуванням низки пропозицій.

"Законопроект має на меті зменшення рівня кредитного ризику, забезпечення безпеки банківських операцій, підвищення надійності та стабільності банківської системи з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку", – йдеться в пояснювальній записці.

Відео дня

Зокрема запропоновано, що створенням та веденням кредитного реєстру займатиметься Національний банк України. Банки та Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) зобовязані будуть передавати до НБУ інформацію щодо позичальників та про кредитні операції.

При цьому банки зобовязані будуть інформувати клієнтів про те, що інформація про них надаватиметься до Кредитного реєстру. Позичальники зможуть перевіряти інформацію про себе, та, за потреби, вносити до неї необхідні зміни у разі незгоди з її змістом.

Своєю чергою НБУ буде надавати інформацію з реєстру банкам та бюро кредитних історій.

Також розширено перелік інформації, який міститься у кредитній історії (він надається виключно за згоди позичальника).

Передбачається передача інформації до кредитного реєстру за кредитами, заборгованість за якими становить більш ніж розмір 100 мінімальних заробітних плат. Наразі це 320 тис. грн. На думку розобників, це дозволить забезпечити збирання інформації щодо найбільш ризикових кредитів.

Документ також дозволяє доступ бюро кредитних історій до державних реєстрів, зокрема, до реєстру загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (за наявності письмової згоди особи, яку перевіряють).

Нагадаємо, за даними Національного банку України, станом на вересень 2017 року, до проблемних кредитів корпоративного сектору віднесено: 174 млрд грн – кредити Приватбанку, 3,8 млрд грн – кредити пов’язаних із банками осіб та 254,8 млрд грн – кредити іншим юридичним особам (з них 82% - кредити, видані 20 групам компаній).

На початку листопада повідомлялося про те, що українські банки активізували видачу кредитів.

На думку НБУ, відновлення корпоративного кредитування відбуватиметься повільно. Основний потенціал нового кредитування - у сегменті середнього бізнесу.

Показати ще новини
Радіо NV
X