Рада ввела штрафи для автомобілів на єврономерах

8 листопада 2018, 18:17
4016
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: meta.ua

Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів, зареєстрованих в інших державах, з техніко-юридичними поправками.

Проект закону 8488 підтримали 245 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.

Як зазначила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, до другого читання народні депутати подали 67 пропозицій до законопроекту, з яких комітет підтримав 10.

"Решта 57 пропозицій можна об'єднати в дві групи. Це - вилучення з взаємодії Національної поліції, щоб і далі не можна було зупиняти порушників митного законодавства. А друга - значне скорочення штрафів, щоб знову провокувати порушення законодавства", - сказала Южаніна, передає Інтерфакс-Україна.

Документом встановлено зобов'язання громадян ввозити автомобілі в режимі транзиту лише за умови внесення ними грошової застави в розмірі митних платежів.

При цьому ввезені в таких режимах авто заборонено передавати у володіння або користування третім особам, або використовувати для підприємництва або отримання доходів в Україні. За таке порушення передбачено штрафи в розмірі до 34 тис. грн.

Громадяни також зобов'язані зареєструвати ввезений автомобіль протягом 10 діб в будь-якому органі доходів і зборів на всій митній території України.

Закон посилює штрафи за порушення строків ввезення особистих автомобілів в митному режимі транзиту. Сьогодні за перевищення терміну більш ніж на 10 діб штраф становить 8,5 тис. грн, а за порушення термінів переміщення авто в митному режимі тимчасового ввезення - 17 тис. грн.

Тепер штраф в такому ж розмірі буде стягуватися тільки за перевищення терміну від 10 до 20 діб. Від 20 до 30 діб він складе 85 тис. грн, більше ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортних засобів) - 170 тис. грн, або їх конфіскацію за рішенням суду. При цьому скасовано норму, яка дозволяла порушувати митні правила протягом року і залучатися до відповідальності лише один раз.

У той же час, законопроект містить зміни в закон про Нацполіціі, які містять норми про зупинку автомобіля з іноземними номерами.

Відзначимо, що Верховна Рада змінила оподаткування ввезення легкових автомобілів на єврономерах.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики

Головне

Геополітика

Вчора, 21:35

article_img
Ізраїль і Чад відновлять дипломатичні відносини через 47 років після розриву
Країни

Сьогодні, 00:42

article_img
Мей представить у парламенті "план Б" щодо Brexit
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю