Рада офіційно попросила ЄС підтримати Україну в газових питаннях

5 липня 2018, 11:33

Верховна Рада України закликає інституції Європейського Союзу сприяти максимальному використанню можливостей інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.

Відповідну постанову №8551 із заявою парламенту підтримали 233 народних депутати, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно із заявою, український парламент очікує від ЄС підтвердження "стратегічної ролі України як держави-партнера для поставок газу в Європейський Союз".

Відео дня

У документі зазначається, що Верховна Рада очікує від ЄС заходи, які унеможливлять будівництво "політично мотивованого проекту" - транзитного газопроводу Північний потік-2, що загрожує енергетичній безпеці України і всієї Європи.

Верховна Рада визнає необхідність формування спільного бачення шляхів інтеграції України в єдиний цифровий ринок Європейського Союзу, посилення співпраці в митній сфері та енергетиці.

"Верховна Рада України наголошує на необхідності формування стратегічного підходу до співпраці між Україною і Європейським Союзом в енергетичній сфері на основі принципу солідарності і довіри", - сказано в зверненні.

Крім того, депутати закликають ЄС спільно з іншими міжнародними донорами розробити нову комплексну стратегію підтримки України на основі ідей, закладених в концепцію Європейського плану для України.

Нагадаємо, що наприкінці травня Україна і Євросоюз домовилися розпочати тристоронні переговори за участю Росії з транзиту газу в Європу.

Зустріч з цього питання між представниками Євросоюзу, Росії і України відбудеться 17 липня.

Раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Зазначимо, що дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків свідчать, що газотранспортна система України за підсумками 2017 року забезпечила 44% поставок російського газу в країни ЄС, що на 1% більше, ніж роком раніше.

Показати ще новини
Радіо NV
X