Рада не прийняла законопроект про захист прав позичальників

15 листопада 2016, 14:32
Верховна Рада України на засіданні у вівторок прийняла рішення відправити на повторне друге читання проект закону № 2456-д Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, зареєстрований 29 грудня 2015 року

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За прийняття такого рішення проголосувало 259 народних депутатів.

Відзначається, що законопроект заповнює прогалини законів щодо захисту споживачів фінансових послуг. Документ пропонує зафіксувати повноваження державних органів у справах захисту споживачів фінансових послуг, встановити конкретні фінансові санкції та адміністративну відповідальність посадових осіб фінансових установ за порушення прав споживачів, запровадити однакові правила поведінки для банків та небанківських фінансових установ.

Відео дня

Законопроект пропонує делегувати Національної комісії, що здійснює держрегулювання ринку фінпослуг (Нацкомфінпослуг), повноваження по здійсненню контролю за рекламою на ринку фінансових послуг (у тому числі споживчого кредиту). Крім того, документ забороняє рекламу без набуття статусу фінансової установи чи без отримання відповідного дозволу (ліцензії).

"Даний законопроект є взаємопов'язаним з прийнятим сьогодні Верховною Радою законопроекту № 2455 Про споживчому кредитуванні. Метою його є створення діючий системи захисту прав споживачів фінансових послуг", - зазначив у ході засідання заступник голови комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.

Нагадаємо, що сьогодні, 15 листопада Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 2455 про споживче кредитування.

Показати ще новини
Радіо НВ
X