У Нацбанку закликали Раду підтримати призначення Смолія головою НБУ

28 лютого 2018, 11:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рада Національного банку України (НБУ) підтримує призначення головою правління центробанку Якова Смолія та закликає депутатів Верховної Ради проголосувати за його кандидатуру.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

"Рада НБУ звернулася до парламенту, висловивши підтримку подання президента щодо призначення Я.Смолія головою Національного банку України... Рада вважає, що Смолій на цій посаді буде гарантом незалежності НБУ та створить всі умови для досягнення пріоритетних і основних цілей центробанку", - відзначено в повідомленні.

Відео дня

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин охорактеризував діяльність Смолія на посаді тимчасового виконувача обов'язків голови НБУ як "реформаторську" й зазначив його високопрофесійні та моральні якості.

"Рада вважає, що Яків Смолій стане гарантом незалежності НБУ та створить всі умови для виконання пріоритетних та основних цілей НБУ", - підкреслюється в повідомленні.

Напередодні стало відомо, що фракція Народний фронт вирішила підтримати призначення Смолія новим головою НБУ. Раніше про свою підтримку кандидата заявила найбільша фракція Ради Блок Петра Порошенка. Сумарно ці фракції налічують 217 парламентаріїв. Для затвердження нового голови НБУ необхідно не менш ніж 226 голосів. Спікер парламенту Андрій Парубій раніше заявляв, що за нового голову Нацбанку будуть голосувати 1 березня.

Як відомо, глава Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 квітня 2017 року. Після цього вона пішла у відпустку за свій рахунок, який триває досі. З 11 травня Нацбанком керує Яків Смолій як в.о., який обіймав раніше посаду першого заступника голови правління.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X