Рада Нацбанку виступила за зміну грошово-кредитної політики регулятора

12 березня 2018, 12:59

Заходи впливу на інфляцію, які використовує Національний банк України (НБУ), не в повній мірі дають позитивний ефект. Через це,ймовірно, не буде досягнута пріоритетна ціль НБУ щодо зниження споживчої інфляції до 6±2 процентних пунктів у 2018 році, як це визначено Основними засадами грошово-кредитної політики Нацбанку.

Про це заявив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

"Через це Рада Національного банку України на одному з найближчих засідань планує розглянути питання про відповідність Основних засад грошово-кредитної політики на 2018 рік фундаментальним вимогам поточного соціально-економічного стану України", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Відео дня

Крім того, він висловився за відновлення роботи Державної цінової адміністрації, яка здійснювала б контроль за ціноутворенням.

Вплив НБУ на рівень інфляції істотний, але він не має визначального значення, зазначає він. Дії, що проводяться в межах можливостей Нацбанку, без інших комплексних заходів не дадуть належного ефекту.

На переконання Данилишина, підвищення ставки рефінансування - а це головний інструмент Нацбанку в боротьбі з інфляцією - "не забезпечить зниження інфляції до установлених річних цілей" в умовах монополістичної структури ринку.

Нагадаємо, раніше в Кабінеті міністрів заявили, що повноваження Нацбанку в проведенні монетарної політики потрібно обмежити, передавши низку функцій Раді з фінстабільності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X