Рада наблизила Україну до отримання траншу МВФ, прийнявши правки про Антикорупційний суд

12 липня 2018, 17:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційний суд (ВАКС) всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи.

"За" закон з поправками, який необхідний для отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ, проголосували 254 народних депутата, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначимо, що з його прийняттям кримінальні провадження, які входять у категорію злочинів для належних для розгляду ВАКС, судові розгляди яких в судах першої та апеляційної інстанціях не завершені до початку роботи антикорупційного суду, передаються в ВАКС з дня початку його роботи.

Відео дня

Також дана правка вносить зміни до перехідних положень Кримінального процесуального кодексу (КПК). Згідно з цими змінами, з дня початку роботи ВАКС слідчі судді, суди першої інстанції (за винятком ВАКС і його слідчих суддів) припиняють приймати до розгляду клопотання та обвинувальні акти у кримінальних провадженнях належних до ВАКС. З цього дня клопотання в кримінальних провадженнях, належних ВАКС, які надійшли до слідчих суддів і не розглянуті, передаються в антикорупційний суд для розгляду. А суди апеляційної інстанції, за винятком апеляційної палати антикорупційного суду, припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги в належних для антикорупційного суду кримінальних виробництвах.

Крім того, щоб уникнути правової колізії, в ст. 3 КПК народні депутати скасували обмеження, згідно з яким в даний час апеляційна палата Вищого антикорупційного суду може розглядати лише ті скарги, за якими було рішення Вищого антикорупційного суду як першої інстанції.

Нагадаємо, що 7 червня Верховна Рада в другому читанні і в цілому схвалила законопроектпро Вищий антикорупційний суд.

Раніше закон схвалив парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя. Як передає Інтерфакс-Україна, за таке рішення на засіданні комітету проголосувало 12 осіб.

Ухвалення закону є обов'язковою умовою надання МВФ наступного траншу Україні - з чим, у свою чергу, пов'язані й інші пропозиції макрофінансової допомоги для країни. Зокрема,Державний департамент США закликав Україну узгодити законопроект про Антикорупційний суд з вимогами МВФ.

4 червня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку з поста глави уряду в разі, якщо в країні не буде створено незалежний Антикорупційний суд.

6 червня, посли країн Великої сімки звернулися до народних депутатів із закликом ухвалити законопроект, наголосивши, що створення такого суду має стати невід'ємною частиною антикорупційних зусиль України.

Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня - це 881 тис. грн). Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками або зброєю, а от щодо електронного декларування - жодної.

Юрисдикція суду поширюється на всю територію України. Законопроектом передбачено, що Антикорупційний суд буде судом першої та апеляційної інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.

23 травня, ЗМІ повідомляли, що Україна провалила переговори з МВФ з приводу Антикорупційного суду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X