Рада легалізувала банкрутство фізосіб

18 жовтня 2018, 10:55

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проект Кодексу з процедур банкрутства, який передбачає процедуру банкрутства фізичної особи.

За відповідний проект №8060 проголосували 237 народних депутатів 18 жовтня.

"Прийнятим Кодексом встановлено умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи", - йдеться в повідомленні прес-служби Ради.

Відео дня

Кодекс прийнятий з техніко-юридичними правками. Глава профільного Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук зачитав під стенограму узгоджені пропозиції для включення в проект Кодексу.

За словами Іванчука, законопроект "відповідає на всі запитання, що стосуються санації, банкрутства, ліквідації юридичних осіб".

Кодекс структурований в чотири книги. Перша регулює загальні положення і терміни, друга - діяльність самоврядної організації арбітражних керуючих, третя - питання банкрутства юридичних осіб, а четверта - банкрутство фізичних осіб.

Ця новела дає можливість фізособам - сумлінним позичальникам в разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства і очиститися від цього боргового зобов'язання, тоді як кредитор позбавлений такого права.

Документом також пропонується дозволити продавати майно банкрутів виключно на електронному аукціоні через єдину систему при обов'язковому узгодженні з кредиторами за стартову ціну лота, тексту оголошення, вартості утримання.

Як вказується в пояснювальній записці до проекту закону, що існує регулювання процедур банкрутства дозволяє боржникам ухилятися від виконання своїх зобов'язань перед кредиторами. Процедури банкрутства занадто довгі і недостатньо ефективні, що робить вітчизняний ринок неконкурентоспроможним.

Законопроект також пропонує дозволити забезпеченим кредиторам ініціювати справу про банкрутство.

Показати ще новини
Радіо NV
X