Путін розповів, що буде з транзитом газу через Україну

3 лютого 2017, 08:21
Транзит російського газу через Україну в ЄС може зберегтися після 2019 року, якщо це буде економічно доцільно

Про це повідомив президент РФ Володимир Путін, передає Прайм.

"Ми не ставимо перед собою ніяких цілей політичного характеру відносно транзиту через Україну, якщо це буде економічно доцільно, якщо це буде надійно, то ми не виключаємо і продовження якогось обсягу транзиту через Україну. Питання у диверсифікації та економічній доцільності всіх цих маршрутів. Ми вивчаємо всі можливості", - сказав Путін за підсумками переговорів з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Відео дня

Як відомо, Газпром планує побудувати два нових морських газопроводи для поставок в Європу по дну Балтійського і Чорного морів.

При цьому відкритим залишається питання про укладення з Україною нового транзитного контракту взамін того, що закінчується в 2019 році, і його параметри.

У червні глава Газпрому Олексій Міллер говорив, що у разі укладення нового контракту Україна, починаючи з 2020 року, зможе розраховувати на транзит 10-15 мільярдів кубометрів російського газу на рік.

Єврокомісія послідовно виступає за збереження транзиту через Україну; разом з тим, в кінці жовтня вона схвалила розширення доступу Газпрому до газопроводу Opal, у який надходить газ з Північного потоку.

Нагадаємо, що в січні 2017 для європейських споживачів через українську газотранспортну систему було транспортовано 8,9 млрд кубометрів природного газу, що на 38% або 2,5 млрд куб. м більше за показники аналогічного періоду минулого року.

У 2016 році транзит природного газу для європейських споживачів через українську газотранспортну систему зріс на 23% і склав 82,2 млрд куб.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X