Птахівники недорахувалися $50 млн через проблему в країнах СНД

18 січня 2016, 20:00

Минулого року через зниження обсягу експортних поставок українські виробники м'яса птиці отримали майже на $50 млн менше, ніж роком раніше.

За даними Державної фіскальної служби, експорт їм приніс $227 млн. Всього на зовнішні ринки вони продали 160 тис. т – на 18% менше, ніж у 2014-му.

Відео дня

Зниження експорту пояснюється російськими санкціями, а також забороною імпорту української курятини до Казахстану, пояснює аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпиготська. Скоротилися також поставки у країни, де йдуть військові дії – Сирію, Іран та Ірак, додає Анастасія Соботюк, керівник відділу по роботі з інвесторами та ЗМІ найбільшого в країні виробника м'яса птиці Миронівського хлібопродукту (МХП).

Позитивні результати для українських виробників були лише на Європейському напрямку. Обсяг поставок м'яса птиці в країни ЄС за 9 місяців минулого року майже подвоївся. Але туди за цей період доставили вельми скромні обсяги – усього близько 20 тис. т.

Втім, складності на експортних ринках не відбивають у птахівників бажання експортувати. Соботюк каже, що її компанія збільшить в цьому році виробництво на 45 тис. т. Весь цей обсяг піде на експорт.

За словами Шпиготської, у 2016 році поставки галузі в цілому можуть зрости, зокрема, за рахунок отримання індивідуальних дозволів на експорт в Саудівську Аравію.

«Це має компенсувати втрату ринку СНД», – пояснює вона.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X