Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

ProZorro.Продажі повоює із СЕТАМом за активи Приватбанку

23 червня 2017, 17:30
1393
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв під час запуску першого, тестового аукціону з продажу майна неплатоспроможних банків

Фото: архів Олексія Соболєва

Система реалізації державного майна ProZorro.Продажі звернулася до керівництва Приватбанку з пропозицією виставити у системі всі активи, що перебувають на балансі фінустанови

Про це НВ Бізнес повідомив керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв.

"Ми звернулися до керівництва банку і запропонували їм продавати через нас. Вони думають", - розповів він.

Таким чином, під питанням стали раніше укладені домовленості націоналізованого банку з державним підприємством Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ).

Нагадаємо, як повідомив під час інтерв'ю генеральний директор СЕТАМ Віктор Вишньов, майданчик виграв тендер Приватбанку щодо реалізації майна, яке перебуває на балансі держбанку, у вигляді заставного майна боржників та майна колишніх власників Привату.

Мова йде про близько 2 тис. об'єктів: квартири, офіси, відділення банку та великі інфраструктурні об'єкти, як-от гірськолижний курорт Буковель, тренувальна база та стадіон Дніпро, декілька великих бізнес-центрів, зокрема, у Дніпрі.

Окрім того, як повідомив Вишньов, свої активи через СЕТАМ наразі мають реалізовувати державні Укргазбанк та Ощадбанк, а також російський ВТБ Банк.

За словами Соболєва, ВТБ Банк звертався до команди ProZorro.Продажі з наміром реалізувати своє майно через систему, чого не зробили державні українські банки. "ProZorro.Продажі не має можливості продавати активи недержавних установ, як у випадку з комерційним ВТБ Банком. Вони зверталися до нас, але ми мусили відмовитися, - каже керівник ProZorro.Продажі. – Приватбанку ми пояснювали, що СЕТАМ – це лише один майданчик для реалізації активів. А ProZorro.Продажі дає можливість продавати одразу через кілька бірж".

Що, за його словами, приверне увагу більшої кількості покупців, а значить підвищить конкуренцію і, відповідно, вартість продаваного на аукціоні майна.

Наразі в системі ProZorro.Продажі акредитованими є близько 30 електронних майданчиків, через які проходять аукціони з продажу активів неплатоспроможних банків та плануються до реалізації малі державні підприємства, які підлягають приватизації.

Нагадаємо, як підкреслили в інтерв'ю НВ Бізнес представники ФГВФО, СЕТАМ був акредитованим електронним майданчиком у Фонді до впровадження проекту ProZorro.Продажі, та активно реалізовував майно неплатоспроможних банків.

"У жовтні минулого року була акредитація майданчиків. СЕТАМ не виявив бажання долучитися до нової системи… І на момент прийняття рішення про переведення всіх торгів в систему ProZorro.Продажі вони не виявили бажання до неї долучитися", - сказав керівник відділу організації та моніторингу процесів департаменту консолідованого офісу продажу активів Ілля Михайлов.

Вчора, 22 червня, у день першої річниці підписання меморандуму про впровадження системи ProZorro.Продажі заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов на своїй сторінці у facebook публічно звернувся до Вишньова із закликом акредитуватися в системі ProZorro.Продажі.

"Окремі "огорожені загончики" незручні для ринку – Віктор Вишньов, давайте працювати разом заради спільної мети! Ми ж ще 5 серпня 2016 домовились із вами про підключення", - написав він.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися