Проти РФ застосували економічні санкції, а в Україну йдуть інвестори – тижневий огляд бізнес-новин

21 жовтня 2016, 18:40
Україну на поточному тижні переповнював ажіотаж навколо боротьби між депутатами та Нацбанком. Проте не лише скандали цікавили бізнес-середовище

1 України застосувала нові санкції по відношенню до російського бізнесу. Президент України Петро Порошенко 17 жовтня підписав указ про застосування персональних спеціальних економічних санкцій. Попередні заходи впливу закінчили свою дію ще 16 вересня поточного року.

Відео дня

Відповідно до цього рішення, НБУ зобов'язав банки та інші фінансові установи припинити співпрацю із міжнародними платіжними системами, створеними резидентами РФ та повернути до регулятора відповідні свідоцтва про реєстрацію та договори про участь у таких платіжних системах.

Зокрема, заборонена співпраця із Анелік (Анелік Ру), Блізко (Связь-Банк), Колібрі/Бліц (Сбербанк Россії) та Юністрім, якою управляє російський однойменний банк. Також заборонено працювати на території України Платежному центру міжнародної платіжної системи Золотая Корона та Лідеру, яка є платіжною організацією Міжнародних грошових переказів Лідер (РФ).

Під санкції також потрапила лізингова компанія Сбербанк Лізинг, яка працювала в Україні із 2010 року. Також під санкції потрапили більше 680 осіб: громадяни України, РФ та інших країн, у зв'язку із анексією Криму і спробою відторгнення від України Донбасу.

А от санкції по відношенню до БМ Банку, що належить групі ВТБ, пом'якшені. Зокрема, скасовано попереднє обмеження про блокування активів і припинення виконання економічних і фінансових зобов'язань. Тобто заборона надавати кредити, фінансову допомогу, гарантії, здійснювати кредитування шляхом покупки цінних паперів, купувати цінні папери.

2 Інвестиціями до України займеться канадієць українського походження. Кабінет Міністрів на поточному тижні затвердив створення Офісу по залученню і підтримці інвестицій. Очолить новостворене відомство канадський юрист Данило Білак.

Діяльність відомства направлена на поліпшенню бізнес-клімату в Україні, що призведе до економічного зростання країни. Після стабілізації економік, на думку представників Кабміну, пріоритетом уряду має стати економічне зростання. Для цього, необхідне залучення інвестицій, збільшення експорту, розвиток туризму і відновлення промисловості.

3 НБУ провів міні-реформу курсоутворення. По-перше, центральний банк змінив методику обрахунку середньозваженого курсу торгів на валютному ринку. Раніше офіційний курс за результатами торгів включав курс угод між банками, банками та клієнтами, банками та НБУ.

З 1 листопада будуть враховуватися лише операції між банками та банками й НБУ.

Такий крок відповідає практиці розвинутих країн, і не матиме суттєвого впливу на значення офіційного курсу гривні, переконані в Нацбанку. Проте, це може стимулювати зменшення різниці між купівлею і продажем валюти банками уже із їхніми клієнтами.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також із 1 листпада НБУ щоденно встановлюватиме офіційний курс гривні по відношенню до валют 30 країн. Актуальність цього питання викликана урахуванням зміни структури зовнішньої торгівлі України в останні роки. Зараз НБУ встановлює офіційний курс гривні до 25 валют і чотирьом банківським металам. Крім цього, один раз на місяць НБУ встановлюватиме офіційний курс гривні ще до 22 валют, які не увійшли до топ-30 торговельних партнерів України.

4 До України повертається транснаціональна банківська група HSBC (Hongkong and Shanghai Banking Corporation). Цю інформацію підтвердили на офіційному рівні в найбільшій банківській асоціації НАБУ, після витоку інформації із Міністерства фінансів в інформаційний простір.

Банківська корпорація Гонконгу і Шанхаю планує відновити роботу свого представництва в Україні, яке вони вперше відкрили у січні 2008 року. Восени 2010 року офіс закрили, переглянувши після фінансової кризи стратегію розвитку HSBC на східноєвропейському ринку.

Зокрема, представництво HSBC в Україні може цікавитися розвитком такого напрямку банківського бізнесу, як private banking, тобто обслуговуванням vip-клієнтів.

HSBC був заснований 150 років тому у Гонконзі – колонії Великобританії. Наразі штаб-квартира конгломерата знаходиться у Лондоні.

Експерти НАБУ вважають, що цікавість зі сторони такого інвестора свідчить про стабілізацію макроекономічної та фінансової ситуації в країні, а також дає підстави для позитивних очікувань на майбутнє.

5 В Україні знайшли 67 сайтів, які передавали інформацію з банківських платіжних карток своїх клієнтів шахраям. Згідно дослідження голландського еcommerce-сайту, розробником якого є Віллем Де Гроот, 5925 онлайн-магазинів по всьому світу були заражені шкідливим кодом. Більше шести десятків із них мають домен UA.

Виявляти сайти магазинів, на сервері яких перехоплюються дані платіжних карт в момент їх введення користувачем, дослідник почав ще у 2015 році. За його словами, чимало вкрадених даних передавалися на сервера до Росії. Викрадені дані продавалися в по $30 за карту.

Інтернет-покупцям рекомендується активувати в банку опцію підтвердження онлайн-платежів та відкрити для онлайн-розрахунків окрему карту, поповнюючи під окремі операції.

Показати ще новини
Радіо NV
X