Промвиробництво в Китаї впало максимально за 30 років через коронавірус
Промвиробництво в Китаї впало в січні-лютому максимально за 30 років — на 13,5% в річному вираженні. Про це свідчать дані Національного бюро статистики, пише Reuters.
Це стало найслабшим показником з січня 1990 року, з моменту початку фіксації цих даних агентством Reuters. У грудні показник виріс на 6,9%. Аналітики, опитані Reuters, в середньому очікували зростання промвиробництва на 1,5%.
«Судячи з даних, шок для економічної активності Китаю від епідемії коронавірусу сильніший, ніж глобальна фінансова криза», — сказав Чжан І, головний економіст Zhonghai Shengrong Capital Management.
Інвестиції в основний капітал впали на 24,5% в річному вираженні. Роздрібні продажі скоротилися на 20,5% в порівнянні з підйомом на 0,8%, який передбачали аналітики, і зростанням на 8% в грудні. Причиною сильного скорочення стало те, що споживачі уникали місць з великим скупченням людей, таких як торгові центри, ресторани і кінотеатри. Рівень безробіття в Китаї виріс до 6,2% в лютому в порівнянні з 5,2% в грудні.
Аналітики попереджають, що можуть пройти місяці, перш ніж китайська економіка повернеться в нормальне русло. Швидке поширення вірусу по всьому світу також викликає побоювання щодо глобальної рецесії, яка призведе до зниження попиту на китайські товари.
Центральний банк Китаю в понеділок залишив ставку середньострокового кредитування на нинішньому рівні, незважаючи на те, що Федеральна резервна система США знизила її вдруге за місяць — до 0−0,25%.
Відсоткова ставка в рамках річного механізму середньострокового кредитування (MLF) залишилася без змін на рівні 3,15%. Центробанк Китаю також повідомив про вливання ліквідності у фінансову систему на 100 мільярдів юанів ($14,29 мільярда).
- Кількість інфікованих у світі наближається до 8 млн, з них одужали понад 4 млн. Мапа поширення коронавірусу
- Удар коронакризи. Курс гривні валиться, єврооблігації дешевшають швидше, ніж у 2014 році, уряд поспішає виконати вимоги МВФ
- Більшість авіакомпаній можуть збанкрутувати до кінця травня через коронавірус — консалтингова компанія
Станом на ранок 16 березня кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 у всьому світі перевищила 169 тисяч людей. На планеті вже більше 150 країн і територій, де виявили вірус — серед них і Україна.
Понад 77 тисяч людей у всьому світі вже вилікувалися від захворювання, спровокованого новим коронавірусом, тоді як кількість смертей перевищила 6,5 тисяч.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.