Встигнути за два роки. Зеленський назвав промисловий безвіз із ЄС ключовим завданням для українських послів

17 грудня 2020, 18:35

Терміни укладання угоди з ЄС про промисловий безвіз зсуваються з 2019 року.

Одним із ключових завдань для роботи послів України в країнах Євросоюзу є сприяння укладенню угоди з ЄС про промисловий безвіз у найближчі два роки. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час онлайн-конференції з керівниками закордонних дипломатичних установ України, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

«Ключовим завданням у сфері торгівлі на найближчі два роки є укладення угоди з ЄС про промисловий безвіз. У сфері секторальної інтеграції це стане залучення України до реалізації європейського зеленого курсу. Ми нарешті повинні укласти угоду про спільний авіаційний простір — пам’ятаємо, що з керівництвом Європейського Союзу ми домовилися зробити це на самому початку наступного року. Упевнений, що це так і буде», — сказав Зеленський.

Він додав, що Україна продовжить зусилля в напрямку подальшої інтеграції енергетичних ринків України та ЄС і максимального наближення України до єдиного цифрового ринку Євросоюзу.

«Всі ці завдання — не тільки для нашого представника при ЄС. Це завдання для кожного посла в державах-членах ЄС та країнах-кандидатах», — зазначив Зеленський.

Раніше повідомлялося, що Зеленський доручив дипломатам зайнятися залученням інвестицій в Україну і пригрозив звільненням у разі невдачі.

Також повідомлялося, що в березні 2019 року віце-прем'єр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила про можливість досягнення угоди про промисловий безвіз із ЄС у 2020 році.

У щорічному посланні до Верховної Ради в жовтні 2020 року Зеленський заявив, що існують всі передумови для укладення промислового безвізу з ЄС.

Промисловий безвіз або Угода про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products , ACAA) — механізм, який може дозволити українським виробникам обходитися без європейської сертифікації. Досить буде наносити на свою експортну продукцію знак СЕ і продавати її в Євросоюзі без проходження додаткових процедур сертифікації товару.

Показати ще новини
Радіо НВ
X