Прокуратура звинуватила керівництво ПриватБанку у заволодінні коштами

19 липня 2017, 14:13
Прокуратура домоглася доступу до документів ПриватБанку у справі про доведення до банкрутства

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду від 13 липня 2017 року, пише Finbalance.

Як сказано в ухвалі, Генеральна прокуратура просила доступу до документів, які становлять банківську таємницю щодо банківських рахунків ПриватБанку відносно юридичних осіб. Перелік юросіб, рахунки яких перевірятимуться, наведено в ухвалі суду.

Відео дня

Як вже писав НВ Бізнес, управлінням з розслідування особливо важливих справ ГПУ здійснює досудове розслідування за фактом створення злочинної організації. Також розслідуються дії посадових осіб банку, які керували організацією з метою заволодіння упродовж 2008-2016 років грошовими коштами ПриватБанку в особливо великих розмірах. Як сказано у документі, до схеми були залучені власники та керівники низки суб'єктів господарювання, а також представники та кінцеві власники низки іноземних компаній, що є пов'язаними з банком особами.

Як раніше вже повідомляв голова правління банку Олександр Шлапак, мова йде про кредити 36 компаніям на суму 133 млрд грн, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку.

Ставка за такими кредитами склала 10,5% річних. Тоді як кредитний комітет банку затвердив ставку 34% річних. При цьому, банк залучав кошти у Нацбанку під 22%, у фізосіб - під 19%, у юросіб - під 14,2%.

"Це вершина фінансової піраміди ПриватБанку", - зазначив тоді Шлапак.

Як сказано в ухвалі суду, у результаті дій злочинної організації ПриватБанк був доведений до неплатоспроможності. Тобто пов'язані з банком особи вчинили дії, що призвели до віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Кримінальне провадження також відкрите за фактом фальсифікації колишніми службовими особами ПриватБанку фінансових документів та звітності, приховування неплатоспроможності фінансової установи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X