Прокуратура запідозрила нардепа Рибалку в несплаті 145 мільйонів податків

26 січня 2016, 18:19
Корпорація S.Group голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергія Рибалки підозрюється в ухиленні від сплати 145 млн грн податків, повідомляє прес-служба Дніпропетровської прокуратури.

Крім того, корпорацію підозрюють в намірі шахрайським шляхом заволодіти 110 млн грн компанії АТБ-маркет.

За словами заступника прокурора Дніпропетровської області Андрія Бачища, посадові особи ТОВ Продекспорт 2009, що входить до корпорації, вносили до податкової звітності придбання товарів у фіктивних підприємствах.

Відео дня

Це дозволяло занижувати суму отриманого прибутку і зменшувати суму податку на додану вартість.

"Наприклад, підприємство внесло до податкової звітності відомості про нібито купівлю насіння соняшника у товариства з обмеженою відповідальністю, яке зареєстровано на підставну особу (пенсіонера), та насправді сільськогосподарську продукцію ніколи не виробляло, тому, відповідно, й продавати її не могло", - повідомив заступник прокурора області.

Під час розслідування прокуратура виявила акт податкової перевірки, в якому зазначено ухилення від сплати податків на суму 145 млн грн.

Цей акт податківці, які проводили перевірку, не зареєстрували.

"Зловживання владою податківцями наразі перевіряються слідчими прокуратури області", - додав Бачище.

Крім цього, за його словами, посадовці S.Group є фігурантами іншого кримінального провадження, розпочатого за фактом шахрайства і спробою стягнути з компанії АТБ-маркет 110 млн грн.

На підставі підроблених документів, корпорацією було пред’явлено позов до компанії АТБ-маркет (з якою S.Group мали реальні довгострокові взаємовідносини) про стягнення заборгованості у 110 млн грн, якої насправді не існувало.

"Оскільки у Дніпропетровську виграти вказаний позов було важко, до схеми долучили підприємство, зареєстроване у Києві, та подали позов до господарського суду цього ж міста, який його задовольнив", - повідомив Андрій Бачище.

Проте, як з’ясувало слідство, позов було підписано не директором компанії, а іншою особою (це підтверджується висновком почеркознавчої експертизи).

Одразу після проведення цієї "операції" борг за позовом був перезданий іншому підприємству, яке також має відношення до S.Group, а директором підприємства призначено мешканця тимчасово окупованої території України ("ДНР").

Прокуратура дізналася, що новопризначений директор одразу "загубив" всю документацію за декілька років та переїхав на окуповану територію.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За словами Бачища, розслідування вказаних злочинів привернуло увагу нардепа України від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Рибалки, який є власником корпорації S.Group.

"У жодному разі, незважаючи на тиск, слідство буде завершено, а справи передано до суду з відповідними доказами", - пообіцяли у прокуратурі Дніпропетровської області.

Наразі Рибалко обіймає посаду голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Нагадаємо, що Рибалко був співвласником "S. I. Group" (виробництво закусок SEMKI, "Флінт", "Мачо" та ін.). У вересні 2014 року корпорація розділилася, а нова компанія Рибалка називається "S. Group".

У лютому 2014 СБУ заявила про факти незаконного збору комерційної інформації співробітниками S.I. Group. Проти співробітників S.I. Group було відкрито чотири кримінальні впровадження.

Показати ще новини
Радіо NV
X