Ставтеся до новин, як до чергової серії Ігри у кальмара. Василь Хмельницький про відповідь на головний виклик 2022 року

25 грудня 2021, 08:40
NV Преміум

Які головні виклики очікують на Україну, світ і бізнес наступного року? НВ Бізнес поставив це запитання власникам та СЕО українських компаній. Сьогодні — прогноз засновника холдингу UFuture Василя Хмельницького

Прогнози — справа невдячна. І безглузда. Оскільки прогнозист намагається натягнути параметри сьогоднішнього дня на завтрашній. Однак у рівнянні забагато змінних. І що важливіше — багато змінних за дужками, яких ми не бачимо. Змінних, після появи яких рівняння матиме зовсім інше рішення та іншу відповідь.

Відео дня

Саме це я говорив у 2019 році, коли одне авторитетне економічне видання просило перерахувати «чорних лебедів», що загрожують українській та світовій економіці. Тоді всі прогнози ґрунтувалися на передчутті ескалації торгової війни США та Китаю. Але з'явився Covid-19. І знову прогнози пророкували друге падіння ринків, Велику депресію, зростання ціни на золото та інших традиційних активів, зупинення світової економіки. А в результаті? Ми побачили колосальний зліт ринкової капіталізації технологічних гігантів та Велику інфляцію.

Що готує нам рік 2022? Впевнений, тільки не те, що нам пророкували авторитетні експерти. Варіативність сценаріїв зростає у міру ускладнення системи світового устрою.

Показати ще новини
З вами поділились
безкоштовним доступом до статті

Це платна стаття, яку можуть прочитати тільки передплатники NV. Але передплатник Юф'ючер Україна ТОВ поділився з вами безкоштовним доступом. Щоб прочитати статтю введіть свій e-mail для автоматичної реєстраціїРадіо NV
X