Профспілки вимагають вдвічі збільшити мінімальну зарплату

17 жовтня 2018, 08:21

Федерація профспілок України (ФПУ) 17 жовтня проведе всеукраїнську акцію протесту, серед вимог - встановлення мінімальної заробітної плати на рівні не нижче 7,7 тис. грн.

Про це заявив заступник глави ФПУ Олександр Шубін, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Весь цивілізований світ 17 жовтня кожного року відзначає Міжнародний день боротьби з бідністю. Цей день оголошений ООН, і в цей день профспілки не можуть мовчати про ситуацію, в якій сьогодні перебувають люди, і, зокрема, представники профспілок", - заявив він.

Відео дня

Зазначається, що причинами проведення акції є: низький рівень життя і зарплати більшості українців, високі ціни на комунальні послуги, зростання цін на товари, продукти, паливо і проїзд, комерціалізація бюджетної та соціальної сфер, виїзд громадян за кордон у пошуках роботи і заяви влади про чергове підвищення ціни на газ.

За словами Шубіна, головними вимогами акції, які будуть висунуті до Верховної Ради, уряду і роботодавцям є: забезпечення пріоритетності розвитку вітчизняного виробництва для створення робочих місць; встановлення з 1 січня 2019 року розміру мінімальної зарплати на рівні не менше 7,7 тис. грн, мінімальної пенсії - 2,8 тис. грн і прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 5,2 тис. грн; витрати на освіту в розмірі 7% ВВП і на охорону здоров'я - 5% ВВП в державному бюджеті на 2019 року; невідкладно повернути борги за заробітною платою більш ніж 100 тис. працівникам; зупинити рейдерство майна профспілок і наступ на їхні права.

Крім того, у профспілок є безліч галузевих вимог. Очікується, що в акції візьме участь близько 20 тис. активістів.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні підвищили мінімальну заробітну плату до 3 723 грн в місяць.

Згідно з проектом Держбюджету-2019 Кабмін пропонує Верховній Раді встановити з 1 січня 2019 року мінімальну зарплату в розмірі 4 173 грн, а прожитковий мінімум - 1 853 грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X