Ким бути. Топ-20 професій, які майже зникнуть через десять років, і ті, на які буде найвищий попит — інфографіка

30 жовтня 2021, 10:29
NV Преміум

Бюро статистики праці США згідно зі своїми дослідженнями визначило, які професії будуть найбільш актуальними і найменш потрібними через 10 років, пише журнал НВ.

За даними Бюро статистики праці США, з 2020 по 2030 рік буде створено 11,9 млн нових робочих місць із темпом зростання 7,7%. Дев’ять із 20 найшвидших за темпом зростання робочих місць зафіксовано в сфері охорони здоров’я та суміжних галузях. Це пов’язано зі старінням населення та зростанням хронічних захворювань.

Відео дня

Найшвидше скорочення вакансій (вісім із 20) спостерігається в галузі офісного та адміністративного забезпечення — робочі місця цієї категорії нині становлять майже 13% зайнятості у США. Прогнозоване скорочення в цій категорії пов’язане із суцільною автоматизацією. Наприклад, програмне забезпечення, яке автоматично перетворює аудіо в текст, зменшить потребу в машинному наборі тексту.

При цьому можна побачити чіткий взаємозв'язок між наявністю вищої освіти та затребуваністю професії. Так серед топ-20 вакансій, у яких найбільше буде зацікавлений ринок, 16 потребують вищої освіти — а серед топ-20 професій, що зникають, жодна не потребує університетського диплому.

Показати ще новини
Радіо NV
X