Проект «Прозорий бюджет» обійдеться в $150-200 млн

27 січня 2016, 17:52
В цьому році Міністерство фінансів (Мінфін) займеться реалізацією проекту «Прозорий бюджет». Про це в інтерв'ю Інтерфаксу-Україна повідомила заступник Міністра фінансів – керівник апарату Оксана Макарова

Мета проекту полягає в тому, щоб підвищити ефективність бюджетних процесів. В майбутньому проект буде у вигляді аналітичної системи на базі Мінфіну, де будуть оброблятися і зберігатися всі дані.

Відео дня

«Головна ідея - мати всю систему всередині для прийняття рішень, моніторингу, створення і виконання бюджету, управління ліквідністю на щоденній, щохвилинну рівні», – говорить Оксана Макарова.

Створення «Прозорого бюджету» обійдеться в $150-200 млн. Міністерство сподівається і на допомогу міжнародних партнерів.

Зараз у Мінфіну обмеженене коло інструментів, який держава використовує для управління власною ліквідністю. Макарова впевнена, що, незважаючи на великі ресурси, які є у Міністерства, сьогодні воно залишається дуже умовним гравцем на фінансовому ринку.

На думку заступника міністра, новий проект буде використовуватися не тільки Мінфіном, але і Державною фіскальною службою, Держказначейством, Державною аудиторською службою.

Проект позбавить від тривалого і малоефективного способу роботи аудиторської служби через запити.

Показати ще новини
Радіо NV
X