Продаж українських земель є "маяком" для отримання траншу МВФ

3 жовтня 2016, 17:38
Кабінет міністрів України очікує ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року

Про це повідомляється в оновленому меморандумі в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Згідно з меморандумом, прийняття закону про обіг земель до кінця грудня 2016 року є контрольним маяком для отримання чергового траншу МВФ.

Нагадаємо, що мораторій на продаж земель сільгосппризначення закінчується 1 січня 2017 року, парламент неодноразово його продовжував після введення в 2002 році.

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий розраховує, що Кабмін зареєструє законопроект про обіг земель сільгосппризначення до листопада 2016 року, і він буде передбачати можливість продажу права оренди землі.

Нагадаємо, що в Мінагрополітики, незважаючи на вимоги МВФ дозволити продаж,запропонували купувати право оренди землі на певний період.

Раніше повідомлялося, що як альтернатива продажу землі виникла ідея емфітевзису (право володіння і користування чужою землею з обов'язком вносити орендну плату на користь власника).

Показати ще новини
Радіо НВ
X