Продаж електроенергії. Що зміниться у новому році

4 січня 2019, 17:17

З 1 січня 2019 року в Україні набула чинності нова система продажу електроенергії. Розповідаємо, що зміниться.

Розділення обленерго на генеруючу компанію та продавця

Українці будуть отримувати електрику не від обленерго. Монопольні обленерго відтепер перетворяться на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії, і надаватимуть відповідні послуги. Про це йдеться в сюжеті Радіо НВ.

Відео дня

Зміниться система нарахування за послуги. Це передбачено законом Про ринок електроенергії. Ще з кінця листопада українці почали отримувати платіжки із повідомленням, що необхідно укласти договір на розподіл електроенергії.

Монопольні обленерго відтепер перетворяться на оператора системи розподілу та постачальника

Нагадаємо, у червні 2017-го набув чинності закон Про ринок електричної енергії, що передбачає створення в Україні конкурентного енергоринку та розділення обленерго на генеруючу компанію та продавця.

Цього вимагав Третій енергопакет ЄС, якого зобов’язалася дотримуватися Україна ще у 2011 році. Він, зокрема, у перспективі дасть можливість українцям приєднатися до енергосистеми Європейського Союзу та отримувати звідти електричну енергію.

Електроенергію отримають всі

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не бачить перешкод для вчасного запровадження ринку електричної енергії з 1 липня 2019 року. Про це повідомила її голова Оксана Кривенко. За словами Кривенко, свідченням цього є впровадження з 1 січня 2019 року першого етапу реформи ринку електроенергії - запуску роздрібного сегмента. 

"Я впевнена, що без постачальника електричної енергії не залишиться жодне підприємство або жоден споживач в Україні. Оскільки саме законом Про ринок електричної енергії передбачено, що для таких споживачів на сьогодні прийнято Кабінетом міністрів, покладена функція постачальника останньої надії на Укрінтеренерго. Отже ця компанія має забезпечити електричною енергією будь-якого споживача, який звернеться по постачання електричної енергії до неї", - зазначила голова НКРЕКП.

У ДТЕК обіцяють не міняти тарифи

У столиці, наприклад, послуги з постачання електричної енергії будуть здійснювати 32 компанії. Про це повідомив голова департаменту маркетингу і продажів ДТЕК Мережі Євген Бушма.

Споживачі матимуть два договори - про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії. Кияни можуть знайти їх на офіційній сторінці ДТЕК Київські електромережі.

До моменту переходу на ринок електроенергії борги споживачів, що накопичилися перед обленерго, необхідно погасити

Щоб переукласти договір з новою компанією, не треба особисто заповнювати і приносити бланк заяви. Держава передбачила спрощену процедуру. Достатньо користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки - ви автоматично приєднаєтесь до послуг компанії-постачальника електроенергії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

При цьому до моменту переходу на ринок електроенергії борги споживачів, що накопичилися перед обленерго, необхідно погасити перед організацією, що здійснює розподіл електроенергії, зазначив Бушма.

"Електроенергія для населення залишається за тим тарифом, який прописаний у 220-й постанові НКРЕКП. Тут змін не сталося. З 1 січня, тобто рахунки, які населення фактично отримає на початку лютого, будуть два рядки: постачання електроенергії і розподіл електроенергії. Сумарний тариф не змінюється", - пояснив голова департаменту маркетингу і продажів ДТЕК Мережі.

Інтеграція з європейськими ринками

Реформа електроенергетики змінить систему ціноутворення на послуги з виробництва, постачання та розподілу електричної енергії. І це зробить енергетику більш інвестиційно привабливою та дасть можливості для розвитку сектору, збільшуючи можливості експорту електроенергії до ЄС. Про це розповів експерт напрямку Енергетика Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.

Успішна реформа ринку електроенергії забезпечить додаткове надходження до бюджету до 2030 року близько $12 млрд

За його словами, реформа ринку електроенергетики є передумовою до інтеграції з європейськими електроенергетичними ринками. А це посилить конкуренцію у секторі генерації електроенергії в Україні, що гарантуватиме підвищення якості постачання та запобігання зловживанню енергопостачальних компаній. Успішна реформа ринку електроенергії у тому варіанті, що передбачений законом, забезпечить додаткове надходження до бюджету до 2030 року близько $12 млрд.

Нагадаємо, держпідприємство Енергоринок оприлюднило на своєму сайті інформацію щодо укладених договорів з учасниками роздрібного ринку електроенергії з купівлі-продажу електроенергії: 179 договорів із постачальниками електроенергії споживачу, 25 з постачальниками універсальних послуг, 1 з постачальником останньої надії та 31 з операторами системи розподілу.

Показати ще новини
Радіо NV
X